LM.plSportMedyk mistrzem jesieni

Medyk mistrzem jesieni

Wygraną 2:0 zakończył się ostatni mecz piłkarek Medyka POLomarket Konin w rundzie jesiennej. Zespół Romana Jaszczaka pokonał na wyjeździe Górnika Łęczna.

Zwycięzca czwartkowego starcia mógł być pewien, że po rundzie jesiennej zostanie liderem tabeli Ekstraligi. Łęcznianki, nie ukrywające swoich mistrzowskich ambicji, miały na to ogromną ochotę. Nie dały jednak rady będącym poza zasięgiem reszty stawki piłkarkom Medyka POLOmarket Konin.

Koninianki przeważały od początku spotkania i w 24. minucie udało im się wyjść na prowadzenie. Wynik otworzyła Ewa Pajor. W końcówce pierwszej połowy łęcznianki zaatakowały. Uderzenie Agaty Guściory obroniła Anna Szymańska, kolejny strzał trafił w poprzeczkę konińskiej bramki i Górnik w pierwszej połowie pozostał bez wyrównującego gola.

W drugiej połowie medyczkom udało się strzelić drugą bramkę, dającą pewną kontrolę nad spotkaniem. W 64. minucie do siatki Łęcznej trafiła Ewelina Kamczyk. Wynik meczu do końcowego gwizdka nie uległ już zmianom i medyczki zwyciężyły 2:0.

Dzięki wygranej dorobek punktowy drużyny z Konina wzrósł do 31 oczek. Medyk lideruje tabeli Ekstraligi po rundzie jesiennej z przewagą trzech punktów na drugim Zagłębiem Lubin. W kolejnym spotkaniu ligowym – które rozegrane zostanie na wiosnę przyszłego roku – drużyna Romana Jaszczaka podejmie Olimpię Szczecin.