LM.plSportMłodzi mogli się wykazać

Młodzi mogli się wykazać

Kolejne pewne zwycięstwo mają za sobą szczypiorniści konińskiego Startu. W kolejnych derbach regionu pokonali Hagard Strzałkowo 30:22, a na parkiecie szansę dostali młodsi zawodnicy.

Mecz ze Strzałkowem nie należał do najtrudniejszych w sezonie dla Startu Konin, co pozwoliło trenerowi Radosławowi Wrzesińskiemu dać okazję na pokazanie się młodszym zawodnikom. Debiut w seniorskim zespole zaliczyli Adrian Franaszek i Mateusz Mikuła, a na boisku oglądać można było również Huberta Sobczaka i Adriana Grzelkę.

Mecz rozpoczął się od wyrównanej gry punkt za punkt. Remisowy rezultat utrzymywał się przez około dwadzieścia minut, później gospodarze zdobyli przewagę i ostatecznie wygrali pierwszą połowę 15:10. W drugiej połowie Start utrzymał prowadzenie i podwyższył je do dwunastu bramek. W końcówce lepsi byli jednak zawodnicy ze Strzałkowa, którzy zdołali odrobić nieco straty. Ostatecznie koninianie zwyciężyli 30:22.

Kolejne spotkanie Startu Konin za tydzień. Podopieczni Radosława Wrzesińskiego podejmą Wartę Pyzdry.

Start Konin: Mateusz Pawlak, Jakub Kujawiński – Adrian Franaszek (5), Adrian Grzelka (5), Adam Pietrzyk (5), Adam Kujawiński (4), Hubert Sobczak (3), Patryk Urbański (2), Maciej Rolnik (2), Marek Salzman (2), Maciej Roszak (1), Mateusz Mikuła (1), Dominik Urbański, Patryk Stuczyński, Mateusz Góralski, Marcin Mazurek.

źródło: startkonin.pl