LM.plSportWilki znów do zera

Wilki znów do zera

Czarna seria Wilków Wilczyn trwa. Siatkarze Andrzeja Malczewskiego przegrali trzeci mecz z rzędu, ulegając w Kaliszu tamtejszemu MKS 0:3.

W wyjazdowym spotkaniu Wilki mierzyły się ze świeżo upieczonym liderem II ligi. Już w pierwszym starciu obu drużyn lepsi okazali się kaliszanie, którzy w Wilczynie pokonali gospodarzy 3:2. W rewanżu, na wyjeździe i z osłabioną odejściami i kontuzjami kadrą, Wilki nie były już w stanie powalczyć z MKS.

Spotkanie miało podobny przebieg do ubiegłotygodniowego meczu z Czarnymi Rząśnia. Już w pierwszym secie gospodarze zwyciężyli pewnie, bo 25:18. W drugiej części spotkania Wilki ugrały jeszcze jeden punkt mniej, ulegając MKS 17:25. Kaliszanie przypieczętowali wygraną zwycięstwem w trzecim secie 25:19.

Porażka spowodowała spadek Wilków na trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem 27 punktów. Tyle samo oczek mają na koncie Czarni Rząśnia, ale obecny wicelider ma jeden mecz rozegrany mniej. Strata Wilków do Kalisza wynosi natomiast pięć punktów. Do końca rundy zasadniczej pozostały cztery spotkania. W najbliższym z nich – 24 stycznia – podopieczni Andrzeja Malczewskiego zagrają na własnym terenie z Norwidem Częstochowa.