LM.plSportSłupca gromi w sparingu, dwie różne połowy

Słupca gromi w sparingu, dwie różne połowy

Wysokim zwycięstwem SKP Słupca skończył się sobotni sparing tej drużyny z Wartą Krzymów. Piłkarze Marcina Woźniaka zwyciężyli 10:4.

Mecz rozgrywany był na boisku ze sztuczną murawą przy stadionie przy ul. Dmowskiego 4 w Koninie. Ósma drużyna IV ligi mierzyła się w nim z szóstym zespołem konińskiej klasy okręgowej. Spotkanie miało dwie zupełnie różne połowy.

Pierwsza odsłona starcia przyniosła wyrównaną grę i nieznaczną wygraną drużyny z Krzymowa. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli słupczanie po golu Alana Kujawy. Warta zdołała jednak wyrównać dzięki trafieniu Adama Oblizajka. Przed przerwą drugą bramkę dołożył jeszcze Dariusz Zieliński.

Po zmianie stron gra toczyła się już praktycznie do jednej bramki. Zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy wyrównanie SKP dał Dariusz Gromanowski, wykorzystując rzut karny. Na 3:2 strzelił Alan Kujawa. Później dla zespołu Marcina Woźniaka trafiali jeszcze: Norbert Lorencki, Tomasz Jarecki, Mateusz Mroziński, Piotr Witowski, Bartosz Bednarowicz, ponownie Dariusz Gromanowski i Tomasz Rosiński.  Warta zdołała odpowiedzieć tylko dwoma golami. Do siatki słupczan strzelali Paweł Drzewiecki Tomasz Tomicki. SKP Słupca wygrał 10:4.

- Druga połowa przebiegła pod nasze dyktando. Graliśmy mecz dwoma drużynami, zmienialiśmy się co dziesięć minut. Kolejny taki mocny trening w weekend – podsumował spotkanie trener SKP Słupca Marcin Woźniak – Wchodzimy teraz w większe obciążenia. Pierwsze cztery tygodnie były lżejsze. W środę mamy znów prawie trzygodzinny trening. To będzie taki tydzień, gdzie ciężej popracujemy.

Po rundzie jesiennej SKP Słupca zajmuje ósme miejsce w tabeli IV ligi. Mimo dobrego wyniku z pierwszego zespołu odeszło kilku zawodników, co zweryfikowało plany słupczan odnośnie drugiej części sezonu – Sytuacja nasze ambicje nieco obniżyła. Odeszli od nasz Mateusz Duszyński, Sebastian Florkowski i Kuba Woźniak. To byli zawodnicy podstawowego składu. Nie stawiamy więc sobie wygórowanych celów, chcemy utrzymać to miejsce, które mamy. Pozytywnym zaskoczeniem byłoby, gdybyśmy wspięli się jeszcze w tabeli – ocenia Marcin Woźniak.

Pomimo odejść kluczowych zawodników SKP nie planuje wzmocnień, a zastępstw szkoleniowiec czwartoligowca szukać musi w drużynie rezerw – Dzisiaj z drugiej drużyny zagrało czterech zawodników. Poprzez takie sparingi szukamy uzupełnień składu. Dwóch, trzech z nich może taką rolę pełnić w zespole.

Kolejny sparing SKP Słupca rozegra za tydzień. W Gnieźnie podopieczni Marcina Woźniaka zmierzą się z Victorią Września.