LM.plSportWilki przegrywają. Rezerwy w barażach

Wilki przegrywają. Rezerwy w barażach

Niespodziewanej porażki doznały II-ligowe Wilki Wilczyn. W Ozorkowie zespół Andrzeja Malczewskiego przegrał po pięciosetowym boku z tamtejszą Bzurą.

Wilki wróciły do gry po trzech tygodniach przerwy, wymuszonych pauzą zespołu oraz jednym weekendem wolnym od ligowych zmagań. Powrót do gry okazał się jednak dla II-ligowych siatkarzy nieudany. Pięciosetowa batalia  w Ozorkowie zakończyła się wygraną gospodarzy.

Bzura już w pierwszym secie pokazała, że chce powalczyć z Wilkami o pełną pulę. Gospodarze zwyciężyli 25:23. Dwie kolejne części gry należały już do gości. Wilczynianie wygrali najpierw 25:22, a następnie wyszli na prowadzenie w meczu po zwycięstwie w trzecim secie 25:21. Bzura zdołała jednak wyrównać, wygrywając czwartą partię 25:23. O wszystkim rozstrzygnąć miał set piąty. W decydującym momencie gospodarze zwyciężyli 15:10 i to oni mogli cieszyć się z ostatecznej wygranej 3:2.

Pomimo porażki Wilki utrzymały trzecie miejsce w lidze z dorobkiem 31 punktów. Za tydzień drużynę Andrzeja Malczewskiego czeka ostatni mecz w ramach rundy zasadniczej. W Tomaszowie Mazowieckim Wilki zmierzą się z Lechią.

Świetnie radzą sobie natomiast III-ligowe rezerwy Wilków. W ostatnim meczu rozgrywek grupowych wilczynianie pokonali Barycz Janków Przygodzki 3:2 i z 49 punktami na koncie zajęli pierwsze miejsce w swojej grupie. Teraz Wilki II walczyć będą w barażach o mistrzostwo III ligi. 28 lutego i 7 marca zmierzą się z PKS MOS Zbąszyń. Zwycięzca tego starcia zagra dwa mecze z wygranym dwumeczu Salos Ostrów Wlkp. – UKS Murowana Goślina o pierwsze miejsce w sezonie 2014/2015.