Wybory 2024: Konin bez otwartej debaty. Piotr Korytkowski gotów, jego rywal nie

LM.plSportPelikan zatrzymał Sokoła

Pelikan zatrzymał Sokoła

Remisem zakończył się mecz kontrolny pomiędzy Sokołem Kleczew, a Pelikanem Niechanowo. Wyrównanie kleczewianom w drugiej połowie zapewnił Tomasz Kowalczuk.

W sobotę w Gnieźnie lider III ligi – Sokół Kleczew – mierzył się z liderem IV ligi grupy wielkopolskiej północnej – Pelikanem Niechanowo. W spotkaniu padły cztery gole, wszystkie strzelone zostały w przeciągu niemal dwudziestu minut.

Wynik w 27. minucie otworzył piłkarz Pelikana Adrian Owczarek. Już osiem minut później Sokół doprowadził jednak do wyrównania za sprawą Norberta Grzelaka. Przed przerwą padła jeszcze tylko jedna bramka. Po raz drugi na prowadzenie wyszedł zespół z Niechanowa, a na listę strzelców wpisał się Taras Smuk. Kleczewianie jednak nie zamierzali odpuszczać i zaraz po rozpoczęciu drugiej odsłony starcia wyrównali wynik meczu. Z rzutu karnego bramkę na 2:2 strzelił Tomasz Kowalczuk.

Był to pierwszy zremisowany sparing Sokoła w tegorocznym okresie przygotowawczym. Wcześniej podopieczni Andrzeja Ostańskiego wygrali z Mieszkiem Gniezno i ulegli KKS Kalisz oraz Elanie Toruń. Za tydzień kleczewianie zmierzą się z Polonią Środa Wlkp.

źródło: pelikanniechanowo.futbolowo.pl