LM.plSportWilki kończą rundę zasadniczą. Teraz play-off

Wilki kończą rundę zasadniczą. Teraz play-off

Zwycięstwem zakończył się ostatni mecz II-ligowych Wilków Wilczyn w rundzie zasadniczej. Siatkarze Andrzeja Malczewskiego grali w Tomaszowie Mazowieckim.

Mecz z Lechią nie miał już większego znaczenia dla Wilków w kontekście dalszej gry w kolejnych etapach. Zespół z Wilczyna już przed osiemnastą kolejką miał zapewnione trzecie miejsce w tabeli, nie miał również szans na awans na wyższe lokaty.

Mimo tego oba zespoły stoczyły niezwykle zacięty, pięciosetowy bój. Początek meczu należał do przyjezdnych. Pierwszy set Wilki wygrały szybko, bo 25:18. W drugiej części spotkania poprzeczka została już zawieszona wyżej, mimo tego wilczynianie znów okazali się lepsi, zwyciężając 25:23. Od wygranej dzielił ich tylko jeden set.

Kluczowa była trzecia część spotkania. Do jej rozstrzygnięcia potrzebna była gra na przewagę, ostatecznie zakończona wygraną gospodarzy 26:24. To dodało Lechii sił i wiary w korzystny rezultat. W czwartym secie drużyna z Tomaszowa Mazowieckiego wygrała już łatwiej – 25:19. W ostatnim, decydującym secie Wilki zdołały jednak zebrać się w sobie i pokonać gospodarzy 15:11, zwyciężając w całym spotkaniu 15:11.

Rundę zasadniczą wilczynianie kończą na trzecim miejscu w tabeli z dorobkiem 33 punktów i stratą dziesięciu oczek do lidera – MKS Kalisz. Teraz na podopiecznych Andrzeja Malczewskiego czeka I runda play-off. W jej ramach zagrają z drugim zespołem ligi – Czarnymi Wirex Rząśnia. Bój będzie się toczył do trzech wygranych spotkań. Pierwszy mecz rozegrany zostanie w Rząśni za dwa tygodnie.

Jeżeli Wilki przejdą tę przeszkodę czeka ich turniej półfinałowy z udziałem zwycięzcy swojej grupy (prawdopodobnie MKS Kalisz) oraz dwoma pierwszymi drużynami grupy czwartej. Dwie najlepsze drużyny z tych czterech awansują następnie do turnieju finałowego, w którym zmierzy się sześć zespołów. Dwa najlepsze uzyskają prawo do gry w I lidze. Sezon zakończony zostanie na początku maja.