LM.plSportNasi w wielkim świecie: kontrakt dla Smuga

Nasi w wielkim świecie: kontrakt dla Smuga

Przedłużają się formalności związane z rejestracją Krystiana Bielika w Premier League. Kolejne zwycięstwo z Lechem Poznań odniósł Marcin Kamiński, a Dawid Smug został oficjalnie piłkarzem Miedzi Legnica.

Krystian Bielik wciąż nie zaliczył debiutu w żadnym (nawet młodzieżowym) zespole Arsenalu. Według różnych źródeł koninianin wciąż nie został zatwierdzony do gry przez władze Premier League, przez co nie może występować w meczach nowego zespołu. Pomimo tego wychowanek Górnika Konin trenuje z pierwszym zespołem.

Na ławce FC Twente zasiadł natomiast Filip Bednarek. Jego zespół przegrał z Vitesse 1:2. Kleczewianin zagrał również 90 minut w meczu rezerw holenderskiego klubu przeciwko De Graafschap. Jong FC Twente wygrał 3:1, a jedyna bramka, którą wpuścił Bednarek, padła z rzutu karnego.

90 minut gry ma również za sobą Marcin Kamiński. Obrońca Lecha Poznań wystąpił w spotkaniu z Ruchem Chorzów, wygranym przez poznaniaków 2:1. Kamiński miał szansę na trzeciego gola w lidze w tym sezonie, ale nie wykorzystał rzutu karnego.

Oficjalnie zawodnikiem Miedzi Legnica został dziś Dawid Smug. Były bramkarz Interu Mediolan podpisał 2,5-letni kontrakt. Trochę to trwało, ale bardzo się cieszę, że już oficjalnie jestem zawodnikiem Miedzi. Już nie mogę się doczekać startu rundy wiosennej – mówił koninianin na oficjalnej stronie I-ligowego klubu. W minionym tygodniu Smug rozegrał dwa mecze sparingowe w barwach Miedzi, remisując z GKS Bełchatów 0:0 i wygrywając z UKP Zielona Góra 8:0.

Filip Bednarek (FC Twente): na ławce w meczu z Vitesse (1:2) i 90 minut w meczu Jong FC Twente z De Graafschap (3:1)
Jan Bednarek (Lech Poznań): bez gry
Krystian Bielik (Arsenal): bez gry
Marcin Kamiński (Lech Poznań): 90 minut w meczu z Ruchem Chorzów (2:1)
Filip Karbowy (Legia II Warszawa): bez gry
Jarosław Ratajczak (Pogoń Siedlce): 90 minut w meczu z Dinamem Brześć (4:1)

Damian Siek (Zawisza Bydgoszcz juniorzy starsi): brak informacji
Aleks Sieradzki (Zawisza Bydgoszcz juniorzy starsi): brak informacji
Jakub Szczepankiewicz (Wisła II Płock): brak informacji
Dawid Smug (Miedź Legnica): 45 minut w meczu z GKS Bełchatów (0:0) i 45 minut w meczu z UKP Zielona Góra (8:0)
Wiktor Sobczyk (Legia Warszawa 1998): 49 minut w meczu z Wdą Świecie (5:0)
Daniel Szczepankiewicz (Siarka Tarnobrzeg): 45 minut w meczu z Rozwojem Katowice (1:0)