LM.plSportWilki zaczęły baraże od wygranej w Zbąszyniu

Wilki zaczęły baraże od wygranej w Zbąszyniu

Pierwszy mecz rundy play-off rozegrały wczoraj III-ligowe rezerwy Wilków Wilczyn. Podopieczni Bartosza Malinowskiego pokonali na wyjeździe PKS MOS Zbąszyń 3:1.

W pierwszym starciu drugiego etapu rozgrywek Wilki II grały w Zbąszyniu z drugim zespołem grupy pierwszej III ligi. Wilczynianie wygrali spotkanie przewagą dwóch setów i mogą spokojnie przygotowywać się do rewanżu na własnym terenie.

Dwa pierwsze sety były wyrównane, ale minimalną przewagę dwukrotnie osiągały rezerwy Wilków. Pierwsza część spotkania zakończyła się ich wygraną 25:22, w drugiej wilczynianie zwyciężyli 25:23. Podopieczni Bartosza Malinowskiego nie potrafili jednak zakończyć starcia w trzech setach. Kolejna partia zakończyła się bowiem wygraną gospodarzy 25:19. Mimo tego potknięcia goście nie dali sobie wydrzeć końcowej wygranej, zwyciężyli w czwartym secie 25:20, a w całym meczu 3:1.

W przyszły weekend Wilki II podejmą PKS MOS Zbąszyń na własnym terenie. Jeżeli wygrają ten dwumecz z wygranym meczu Salos Ostrów Wlkp. – UKS Murowana Goślina. W pierwszym starciu tych drużyn zwyciężyli goście 3:2.