LM.plSportTrzy medale KKSz Konin. Złoto dla Dzwoniarskiego

Trzy medale KKSz Konin. Złoto dla Dzwoniarskiego

Mistrzostwa Polski Młodzieżowców były dla Konińskiego Klubu Szermierczego sukcesem w kategoriach drużynowych. Indywidualnie popisał się również Damian Dzwoniarski.

W szabli kobiet indywidualnie dwie reprezentantki Konina awansowały do ćwierćfinałów. Marika Rzepka uległa na tym etapie Karolinie Walczak 6/15 i ostatecznie zajęła siódme miejsce. Pozycję wyżej sklasyfikowana została Weronika Maciejewska, która w ćwierćfinale przegrała z Pamelą Warszawską 14/15. Zwyciężyła Angelika Wątor (Zagłębiowski Klub Szermierczy), pokonując w finale swoją klubową koleżankę Karolinę Walczak 15/9.

Samotnie w finałach szabli mężczyzn walczył Damian Dzwoniarski. Koninianin w ćwierćfinale wyeliminował Marcina Wystela 15/14, w półfinale pokonał Michała Kochana 15/10, a w decydującym starciu okazał się lepszy od zawodnika MUKS Victor Adama Sęczka 15/7, zdobywając tym samym złoty medal.

Bratobójczy pojedynek stoczyły dwie żeńskie drużyny KKSz Konin w turnieju drużynowym. Oba zespoły odpadły w półfinałach, przegrywając z ZKS Sosnowiec 34/45 oraz AZS AWF Warszawa 21/45. W starciu o trzecie miejsce minimalnie lepsza okazała się pierwsza drużyna, pokonując KKSz II 45/43.

Dokładnie taki sam scenariusz zrealizował się w turnieju drużynowym mężczyzn. KKSz I przegrał w półfinale z MUKS Victor Warszawa 42/45, a KKSz II uległ AZS AWF Katowice 23/45. W pojedynku o trzecie miejsce zwyciężyła pierwsza drużyna, wygrywając 45/34.

Kolejne starty zawodników KKSz Konin zaplanowane są na 19-23 marca. Wtedy we Wrocławiu odbędzie się Challenge Wratislavia.