LM.plSportIstria Cup: Polki zagrają w finale. Dwie bramki medyczek

Istria Cup: Polki zagrają w finale. Dwie bramki medyczek

Ostatni mecz fazy grupowej Istria Cup rozegrała dziś reprezentacja Polski z piłkarkami Medyka POLOmarket Konin w składzie. Biało-czerwone pokonały Rumunię 2:0.

Ostatnim rywalem Polek były Rumunki, które po dwóch spotkaniach miały dokładnie taki sam dorobek punktowy i ustępowały podopiecznym Wojciecha Basiuka jedynie bilansem bramkowym. W podstawowym składzie reprezentacji Polski znalazło się aż siedem piłkarek Medyka POLOmarket Konin: Anna Szymańska, Aleksandra Sikora, Gabriela Grzywińska, Katarzyna Konat, Patrycja Balcerzak, Ewelina Kamczyk i Ewa Pajor. Ponadto z ławki rezerwowych na boisko weszła Sylwia Matysik.

Koninianki rozstrzygnęły losy spotkania, bowiem dwie bramki zdobyte przez Polskę na swoje konto zapisały piłkarki Medyka POLOmarket. W szesnastej minucie wynik otworzyła Ewa Pajor, a niemal dwadzieścia minut później na 2:0 trafiła Patrycja Balcerzak.

Dzięki wygranej biało-czerwone zajęły pierwsze miejsce w grupie z dorobkiem siedmiu punktów. Teraz czeka je finałowe starcie z reprezentacją Słowacji. Mecz rozegrany zostanie w środę.

Polska: Anna Szymańska – Aleksandra Sikora, Gabriela Grzywińska, Jolanta Siwińska, Katarzyna Konat, Dominika Grabowska (Dominika Dereń), Patrycja Balcerzak, Karolina Koch (Sylwia Matysik), Ewelina Kamczyk (Natalia Chudzik), Nikol Kaletka (Patrycja Wiśniewska), Ewa Pajor (Agata Guściora).