Wybory 2024: Trzecia siła w Radzie Miasta. Obywatele Konina zarejestrują stowarzyszenie

LM.plSportNasi w wielkim świecie: sześciu piłkarzy w I lidze i CLJ

Nasi w wielkim świecie: sześciu piłkarzy w I lidze i CLJ

Dwóch piłkarzy z regionu konińskiego zainaugurowało wiosenną część rozgrywek I ligi, a czterech – Centralnej Ligi Juniorów. W zespole U-18 znów wystąpił Krystian Bielik.

Zarówno Jarosław Ratajczak (Pogoń Siedlce), jak i Dawid Smug (Miedź Legnica) nie uznają pierwszych wiosennych meczów w I lidze za udane. Siedlczanie ulegli Wigrom Suwałki 0:2 i pozostają w strefie spadkowej I ligi. Dawid Smug wpuścił zaś trzy bramki w przegranym starciu z Dolcanem Ząbki. Bramkarz z Konina był bez szans w każdej z sytuacji, w pierwszej połowie obronił natomiast z bliskiej odległości strzał rywali. Jego Miedź plasuje się na czternastej pozycji.

Rundę wiosenną rozpoczęła też Centralna Liga Juniorów z czterema piłkarzami z regionu konińskiego w składach. Zwycięstwo z Legią Warszawa zanotował Filip Karbowy – jego zespół pozostaje liderem grupy wschodniej. W tej samej grupie rywalizował GKS Bełchatów z Bartoszem Świderskim w składzie. Czwarta drużyna tabeli zremisowała 0:0 z Wisłą Kraków.

W grupie zachodniej pierwsze zwycięstwo na wiosnę odniósł lider – Lech Poznań – z Kacprem Wojdakiem w wyjściowej jedenastce. Dwa mecze zagrał zaś Arkadiusz Widelski. Piłkarz Zawiszy Bydgoszcz wystąpił w meczu CLJ z MKS Kluczbork oraz wszedł z ławki w sparingowym starciu pierwszej drużyny z Wdą Świecie.

Kacper Andrzejewski (Lech Poznań juniorzy młodsi): 60 minut w meczu sparingowym z Chemikiem Bydgoszcz (3:0)

Filip Bednarek (Jong FC Twente): poza kadrą w meczu z NEC Nijmegen (0:1)

Jan Bednarek (Lech Poznań): poza kadrą w meczu z Jagiellonią Białystok (2:0) i powołanie do kadry U-19 na dwumecz z Gruzją

Krystian Bielik (Arsenal U-18): 76 minut w meczu z Leicester U-18 (5:3)

Marcin Kamiński (Lech Poznań): 90 minut w meczu z Jagiellonią Białystok (2:0)

Filip Karbowy (Legia Warszawa CLJ): 90 minut w meczu CLJ z Koroną Kielce (1:0)

Kacper Pląskowski (Arka Gdynia juniorzy młodsi): poza składem na mecz sparingowy z Orlętami Reda (1:2)

Jarosław Ratajczak (Pogoń Siedlce): 90 minut w meczu I ligi z Wigrami Suwałki (0:2)

Damian Siek (Zawisza Bydgoszcz juniorzy starsi): poza składem na mecz CLJ z MKS Kluczbork (3:0)

Aleks Sieradzki (Zawisza Bydgoszcz juniorzy starsi): poza składem na mecz CLJ z MKS Kluczbork (3:0)

Dawid Smug (Miedź Legnica): 90 minut w meczu I ligi z Dolcanem Ząbki (0:3)

Wiktor Sobczyk (Legia Warszawa 1998): 60 minut w meczu sparingowym z Zagłębiem Sosnowiec 1998 (2:0)

Daniel Szczepankiewicz (Siarka Tarnobrzeg): poza składem na mecz II ligi ze Zniczem Pruszków (1:3)

Jakub Szczepankiewicz (Wisła II Płock): mecz IV ligi z Olimpią Warszawa został odwołany z powodu złego stanu boiska

Bartosz Świderski (GKS Bełchatów CLJ): 67 minut w meczu CLJ z Wisłą Kraków (0:0)

Arkadiusz Widelski (Zawisza Bydgoszcz/CLJ): 15 minut w meczu sparingowym pierwszej drużyny z Wdą Świecie (1:1) i 90 minut w meczu CLJ z MKS Kluczbork (3:0)

Kacper Wojdak (Lech Poznań CLJ): 90 minut w meczu CLJ z Bałtykiem Koszalin (4:2)