LM.plSportI kwarta zwiastowała pogrom. Skończyło się na pewnej wygranej

I kwarta zwiastowała pogrom. Skończyło się na pewnej wygranej

Dodano: , Aktualizacja: , Żródło: LM.pl

W pierwszym meczu drugiego etapu TBLK Chemat Basket Konin podejmuje Widzew Łódź. Zapraszamy na relację na żywo z tego spotkania.

Koszykarki Chematu Basket Konin nie mogły lepiej rozpocząć drugiego etapu TBLK. Już po pierwszej kwarcie meczu z Widzewem Łódź prowadziły 39:11.

Koninianki mocno zszokowały przyjezdne swoją postawą w pierwszych minutach meczu. Widzew praktycznie nie istniał w obronie. Podopieczne Elżbiety Nowak nie tylko nie przeszkadzały koszykarkom Chematu Basket, ale wręcz ułatwiały im zadanie – niemal każde wejście pod kosz koninianek kończyło się akcją 2+1 po faulach łodzianek. Dodając do tego celne rzuty z dystansu (łącznie 11/22, co daje fenomenalną 50% skuteczność) można było otrzymać tylko jedno – zwiastun pogromu w postaci wygranej w pierwszej kwarcie 39:11.

W drugiej części spotkania obraz gry mocno się zmienił. Głównie za sprawą trenera Daliusa Ubartasa, który postanowił dać szanse rezerwowym – Anie Baletić, Iwonie Płóciennik, Aleksandrze Kai, a nawet Żanecie Durak. Tej ostatniej udało się nawet zdobyć pierwsze punkty od 21 grudnia. Lidia Niedzielska wraz z koleżankami poradziły sobie jednak z rezerwami Chematu Basket, zmniejszając straty przyjezdnych do piętnastu punktów.

Koninianki jednak nawet na chwilę nie straciły kontroli nad spotkaniem. W kolejnych minutach na parkiet powróciły podstawowe zawodniczki, a Chemat Basket spokojnie wygrał trzecią i czwartą kwartę. Podopieczne Daliusa Ubartasa imponowały przede wszystkim celnością rzutów, kończąc mecz z 46,2% skutecznością z gry.

Indywidualnie najwięcej punktów zanotowała Aaryn Ellenberg. Gloria Brown i Anna Dąbek mogły natomiast pochwalić się double-double (odpowiednio: 10 punktów, 12 zbiórek i 12 punktów, dziesięć zbiórek). Dla Polki było to już szóste takie osiągnięcie w bieżącym sezonie. Kapitan Chematu Basket jest również drugą Polką po posiadającej obywatelstwo naszego kraju Julie McBride pod względem średniej ilości punktów na mecz. Coraz głośniej mówi się o jej powołaniu do kadry narodowej.

W innym środowym meczu Pszczółka AZS UMCS Lublin pokonała Basket Gdynia. Dzięki temu koninianki mają już jeden punkt przewagi nad gdyniankami i wciąż zajmują dziesiąte miejsce w TBLK. Kolejne spotkanie Chemat Basket rozegra w niedzielę właśnie w Gdyni.

Chemat Basket Konin - Widzew Łódź 84:60 (39:11, 7:20, 19:17, 19:12)
Chemat Basket Konin: Aaryn Ellenberg (21), Renee Taylor (14), Anna Dąbek (12), Gloria Brown (10), Marta Urbaniak (9), Aleksandra Kaja (7), Żaneta Durak (6), Iwona Płóciennik (4), Inesa Visgaudaite (1), Ana Baletić.

Na żywo: Chemat Basket - Widzew Łódź