LM.plSportPolki wygrały Istria Cup. Medyczki znów strzelały

Polki wygrały Istria Cup. Medyczki znów strzelały

2:0 zakończyło się finałowe starcie Istria Cup, w którym reprezentacja Polski mierzyła się ze Słowacją. Zwycięstwo biało-czerwone znów zawdzięczają piłkarkom Medyka POLOmarket Konin.

W wyjściowym składzie na decydujący mecz ze Słowacją znalazło się pięć piłkarek grających na co dzień w Koninie: Aleksandra Sikora, Sylwia Matysik, Patrycja Balcerzak, Ewelina Kamczyk i Ewa Pajor. Dwóm z nich – Balcerzak i Pajor – udało się pokonać bramkarkę Słowacji i zapewnić Polsce pierwsze miejsce w turnieju Istria Cup. Wynik w dwunastej minucie otworzyła Patrycja, wykorzystując rzut karny. W 68. minucie drugą bramkę strzeliła Pajor.

Było to czwarte zwycięstwo biało-czerwonych w Chorwacji. We wcześniejszych meczach Polki pokonały Irlandię Północną 2:0, Rumunię 2:0 i zremisowały z Chorwacją 0:0. Z trzema bramkami na koncie turniej zakończyła Patrycja Balcerzak, dwa trafienia to dorobek Ewy Pajor, a jedno – Aleksandry Sikory.

Kolejny mecz reprezentacja rozegra 6 kwietnia z Finlandią. Jesienią Polki rozpoczną kwalifikacje do mistrzostw Europy 2017.

Polska (skład wyjściowy): Daria Antończyk - Aleksandra Sikora, Agata Guściora, Jolanta Siwińska, Natalia Chudzik, Patrycja Balcerzak, Sylwia Matysik, Patrycja Wiśniewska, Ewa Pajor, Ewelina Kamczyk, Katarzyna Daleszczyk.