LM.plSportÓsme miejsce kulturysty z Konina w Pucharze Ziemi Puckiej

Ósme miejsce kulturysty z Konina w Pucharze Ziemi Puckiej

Drugi start w zawodach kulturystycznych ma za sobą Sebastian Kowalski, kulturysta z Konina. W Pucharze Ziemi Puckiej koninianin zajął ósme miejsce.

Na początku marca Sebastian Kowalski wziął udział w swoich pierwszych zawodach kulturystycznych. Podczas XXII Debiutów w Kulturystyce i Fitness koninianin wywalczył bardzo dobre, czwarte miejsce. W minioną niedzielę zawodnik z Konina uplasował się już nieco niżej.

W Żelistrzewie odbywał się Puchar Ziemi Puckiej. Sebastian Kowalski wystartował w kat. do 90 kg, pomimo, że sam ważył zaledwie 84,3 kg. Brak kat. do 85 kg sprawił, że koninianin musiał rywalizować ze znacznie cięższymi zawodnikami. Mimo tego Kowalski był bardzo blisko awansu do finału, do którego zabrakło mu zaledwie pięciu punktów. Z wynikiem 22 oczek zajął ósme miejsce.

- Start uważam za udany, złapałem cenne doświadczenie. Porównałem się ze starszymi i bardziej doświadczonymi zawodnikami – mówił po zawodach Sebastian Kowalski.

Teraz przed koninianinem ciężka praca podczas przygotowań do Mistrzostw Polski w 2016 r.