Dzisiaj jest czwartek 20 czerwca 2019, imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19848) SPORT FORUM FIRMY (5338) PRACA (61) KINA IMPREZY WIDEO

29 / 17oC
24 / 16oC
21 / 12oC

Stypendia od marszałka dla centrów kształcenia zaw ... (2)Puchar Polski wraca do Konina! Medyk wygrywa po ra ... (20)

Remis Górnika tydzień przed ligą. Gole Zasady i Machavy

Dodano: 14.03.2015 19:52

Pelikan Niechanowo był ostatnim sparingpartnerem Górnika Konin w zimowym okresie przygotowawczym. Sobotni mecz zakończył się remisem 2:2.

Podopieczni Sylwina Donarta mierzyli się na własnym terenie z liderem IV ligi grupy wielkopolskiej północnej. Wyższa pozycja Pelikana widoczna była w pierwszych minutach meczu, gdy goście dosłownie ostrzeliwali bramkę Górnika. Koninianie wychodzili z tych ataków obronną ręką do 21. minuty, gdy zespołowi z Niechanowa udało się w końcu pokonać Łukasza Jaskólskiego. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska głową piłkę do siatki skierował Tomasz Bzdęga. Chwilę później było już 2:0. Tym razem w sytuacji sam na sam znalazł się Damian Pawlak i bez problemów pokonał Łukasza Jaskólskiego.

Koninianom udało się zdobyć kontaktowe trafienie w 31. minucie. Do siatki Pelikana trafił Wiktor Zasada. Górnikowi udało się wyrównać w 67. minucie. Po błędzie defensywy gości na listę strzelców wpisał się Nikolas Machava. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:2.

Był to ostatni sparing biało-niebieskich podczas zimowego okresu przygotowawczego. Już za tydzień podopieczni Sylwina Donarta wznowią rozgrywki IV ligi. W pierwszym meczu w bieżącym roku Górnik zmierzy się na wyjeździe z Dąbroczanką Pępowo.

Górnik Konin: Łukasz Jaskólski – Szymon Ćwiek, Dawid Śnieg, Artur Brzuśkiewicz, Marcin Stryganek, Maciej Maliński, Michał Zajączkowski, Mateusz Augustyniak, Maciej Adamczewski, Przemysław Skibiszewski, Wiktor Zasada.
Zagrali również:  Nikolas Machava, Łukasz Frydrych, Mateusz Insiak, Sebastian Maciejewski, Dawid Fimak, Soufyane Benkahla, Damian Zajączkowski, Bartosz Kowalski, Maciej Rojewski.