Dzisiaj jest wtorek 22 października 2019, imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18497) SPORT FORUM FIRMY (5387) PRACA (42) KINA IMPREZY WIDEO

16 / 13oC

Luźna gierka: Dwa trudne testy przed Medykiem na k ... (0)Baja Europe łupem Kamena Rally Team. Pierwsi w gen ... (0)

Remis Górnika tydzień przed ligą. Gole Zasady i Machavy

Dodano: 14.03.2015 19:52

Pelikan Niechanowo był ostatnim sparingpartnerem Górnika Konin w zimowym okresie przygotowawczym. Sobotni mecz zakończył się remisem 2:2.

Podopieczni Sylwina Donarta mierzyli się na własnym terenie z liderem IV ligi grupy wielkopolskiej północnej. Wyższa pozycja Pelikana widoczna była w pierwszych minutach meczu, gdy goście dosłownie ostrzeliwali bramkę Górnika. Koninianie wychodzili z tych ataków obronną ręką do 21. minuty, gdy zespołowi z Niechanowa udało się w końcu pokonać Łukasza Jaskólskiego. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska głową piłkę do siatki skierował Tomasz Bzdęga. Chwilę później było już 2:0. Tym razem w sytuacji sam na sam znalazł się Damian Pawlak i bez problemów pokonał Łukasza Jaskólskiego.

Koninianom udało się zdobyć kontaktowe trafienie w 31. minucie. Do siatki Pelikana trafił Wiktor Zasada. Górnikowi udało się wyrównać w 67. minucie. Po błędzie defensywy gości na listę strzelców wpisał się Nikolas Machava. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:2.

Był to ostatni sparing biało-niebieskich podczas zimowego okresu przygotowawczego. Już za tydzień podopieczni Sylwina Donarta wznowią rozgrywki IV ligi. W pierwszym meczu w bieżącym roku Górnik zmierzy się na wyjeździe z Dąbroczanką Pępowo.

Górnik Konin: Łukasz Jaskólski – Szymon Ćwiek, Dawid Śnieg, Artur Brzuśkiewicz, Marcin Stryganek, Maciej Maliński, Michał Zajączkowski, Mateusz Augustyniak, Maciej Adamczewski, Przemysław Skibiszewski, Wiktor Zasada.
Zagrali również:  Nikolas Machava, Łukasz Frydrych, Mateusz Insiak, Sebastian Maciejewski, Dawid Fimak, Soufyane Benkahla, Damian Zajączkowski, Bartosz Kowalski, Maciej Rojewski.

• DSC_0085

Bardzo dobry mec obu zespołów. Kozacki ten zespół Pelikana, zrobią awans jak nic. Co do Górnika to do momentu 2:0 słabo, ale potem z minuty na minutę rozkręcali się, aż do ostatnich minut kiedy mieli przewagę mimo, że grali już drugim garniturem.
Dodano: 14.03.2015 20:37    Przez: ~obserwator
Przemo biegaj i walcz więcej to będzie dobrze. Fajny waleczny zespół zrobił Sylwin z chłopaków. Jak tak będą grać w lidze, jak w okresie przygotowawczym to wskakujemy bez niczego do pierwszej piąteczki, a w przerwie letniej powroty i ...wiadomo co;)
Dodano: 14.03.2015 21:47    Przez: ~obladi
No wiadomo co, przy reorganizacji ligi to wam na przejazdy braknie.
Dodano: 14.03.2015 22:02    Przez: ~he
he... o kase sie niemartw napewno nie ma mniej niz w kleczewie. Jesli chodzi o mecz to pierwsze 20min niezła przewaga lidera z niechanowa skad te dwie bramki, pozniej Górnik przypomniał sobie ze w piłke grac potrafi i przewaga sie odwrociła to Górnik zaczoł ostro atakowac bramke rywala i do przerwy było 1:2. Po przerwie Górnik atakował juz cała połowe i zdołał za sprawa Machavy wyrownac na 2:2. Warto dodac ze spore ozywienie wniosł młody fryta który zmienił stryganka w drogiej czesci meczu. Górnik miał jeszcze kilka okazi na trzecia bramke ale brakło szczescia badz sedzia niewidział ewidentnej reki w polu karnym przeciwnika w pierwszej połowie meczu.
Dodano: 15.03.2015 08:01    Przez: ~obserwator
Fajną ma młodzież ten Donek, mógłby śmielej na nich stawiać bo nie dość że wychowankowie to jeszcze nie widać różnicy w porównaniu do niektórych chłopaków z "1 składu" co pokazała 2 połowa, miejmy nadzieję, że uchowa się ta młodzieżówka u nas :)
Dodano: 15.03.2015 09:51    Przez: ~słód
Jestem za fajna mlodziez nam rosnie licze na lidera rundy wiosennej.
Dodano: 15.03.2015 10:36    Przez: ~kibic
Zaraz się rozejdą po innych klubach jak zwykle i tyle będzie z tej młodzieży.Nie jest realna nowa 3 liga dla Górnika bo kim i z czym byście mieli tam grać.
Dodano: 15.03.2015 11:15    Przez: ~YGA
Warunki do gry w Górniku są. Śmiać mi się chce jak ktoś teraz tak jak majki poszedłby gdzie indziej, hehe powaga niezły ubaw z nich, że akurat w tym momencie uciekli, zaraz obudzą się z ręką w nocniku. Dodam tylko, że jak najlepsi grajkowie z regionu, 3-4 grajków doszło by latem do zespołu to byłby prawdziwy ogień. Już teraz jest bardzo solidnie, ale myśląc o awansie pora jeszcze na kilka wzmocnień
Dodano: 15.03.2015 11:39    Przez: ~kibic
Możesz sobie tylko pomarzyć o awansie,to ci pozostaje,ani zarządu ani trenera a już o drużynie nie ma co wspominać ,a w czerwcu znowu kolejne ubytki to już pewne.Trenerek znów ci ściągnie 3 kopaczy z okręgówki i będziesz się podniecał że grasz o awans,Przestań bujać w obłokach.
Dodano: 15.03.2015 12:29    Przez: ~YGA
zobaczymy jak w lidze będzie fryciarze
Dodano: 15.03.2015 12:28    Przez: ~za fryty w kurniku
YGA spokojnie miasto juz podjeło decyzje co z piłka w miescje spokojnie naipierw stadion nowy a potem przekonacje sie sami.
Dodano: 15.03.2015 13:42    Przez: ~radny
Nie wiem czy moje dzieci tego doczekają obawiam się że nie.
Dodano: 15.03.2015 14:22    Przez: ~chyba nie
To wyjedź z miasta do Kleczewa lub Ślesina
Dodano: 15.03.2015 20:02    Przez: ~Górnik
Jak tam większość ma płacone po 2 tys na miesiac.... I są to byli zawodnicy Jaroty Jarocin i Warty Poznań...
Dodano: 15.03.2015 21:14    Przez: ~qwe