Wybory 2024: WIECZÓR WYBORCZY KONIN 2024 - II TURA - NIEDZIELA 20:55

LM.plSportNasi w wielkim świecie: Bednarek w półfinale, Bielik w rezerwach

Nasi w wielkim świecie: Bednarek w półfinale, Bielik w rezerwach

Bardzo udany tydzień mają za sobą piłkarze z regionu konińskiego grający w wyższych ligach. Większość ich zespołów triumfowała, a sami wychowankowie z Konina i okolic rozgrywali dużo minut w tych spotkaniach.

Kolejny mecz w barwach Arsenalu rozegrał Krystian Bielik. Były piłkarz Górnika Konin zadebiutował w zespole U-21 (określanym również mianem rezerw Arsenalu). Kanonierzy przegrali co prawda 0:1 z Derby Dounty, ale Bielik rozegrał pełne 90 minut i mógł nawet strzelić bramkę – minutę przed końcem jego uderzenie głową parować musiał golkiper rywali.

Słodko-gorzki smak miała dla Jana Bednarka wygrana rezerw Lecha Poznań w ćwierćfinale okręgowego Pucharu Polki. Kleczewianin awansował co prawda ze swoim zespołem do półfinału po wygranej 10:0, ale wciąż nie może przebić się do pierwszej drużyny Kolejorza.

W rezerwach zagrał również brat Jana – Filip. Jego Jong FC Twente pokonało Helmond Sport 2:1, a sam wychowanek Sokoła Kleczew zaliczył udaną interwencję, przerzucając groźny strzał nad poprzeczką.

Kacper Andrzejewski (Lech Poznań juniorzy młodsi): 90 minut w meczu sparingowym z UKP Zielona Góra (2:2)

Filip Bednarek (Jong FC Twente): 90 minut w meczu Eerste Divisie z Helmond Sport (2:1)

Jan Bednarek (Lech II Poznań): 90 minut w meczu okręgowego Pucharu Polski z Lech Poznań Oldboys (10:0)

Krystian Bielik (Arsenal U-21): 90 minut w meczu Barclays U-21 Premier League z Derby County (0:1)

Marcin Kamiński (Lech Poznań): 90 minut w meczu Ekstraklasy z Zawiszą Bydgoszcz (0:1)

Filip Karbowy (Legia Warszawa CLJ): 70 minut w meczu CLJ z Motorem Lublin (1:0)

Kacper Pląskowski (Arka Gdynia juniorzy młodsi): bez gry w meczu sparingowym z Olimpią Elbląg (3:0)

Jarosław Ratajczak (Pogoń Siedlce): 90 minut w meczu I ligi z Bytovią Bytów (0:0)

Damian Siek (Zawisza Bydgoszcz CLJ): na ławce rezerwowych w meczu CLJ ze Śląskiem Wrocław (2:1)

Aleks Sieradzki (Zawisza Bydgoszcz CLJ): 5 minut w meczu CLJ ze Śląskiem Wrocław (2:1)

Dawid Smug (Miedź Legnica): 90 minut w meczu I ligi z Sandecją Nowy Sącz (4:0)

Wiktor Sobczyk (Legia Warszawa 1998): wszedł z ławki w meczu sparingowym z Zagłębiem Lubin (2:2)

Daniel Szczepankiewicz (Siarka Tarnobrzeg): na ławce rezerwowych w meczu II ligi z Energetykiem ROW Rybnik (1:0)

Jakub Szczepankiewicz (Wisła II Płock): poza składem na mecz IV ligi z Narwią Ostrołęka (5:3)

Bartosz Świderski (GKS Bełchatów CLJ): 69 minut w meczu CLJ z Cracovią Kraków (1:1)

Arkadiusz WIdelski (Zawisza Bydgoszcz CLJ): 90 minut w meczu CLJ ze Śląskiem Wrocław (2:1)

Kacper Wojdak (Lech Poznań CLJ): 90 minut w meczu CLJ z Ruchem Chorzów (3:0).