LM.plSportŚwietna seria trwa. Chemat Basket wygrał w Lublinie

Świetna seria trwa. Chemat Basket wygrał w Lublinie

30 punktami różnicy zakończył się środowy mecz Chematu Basket Konin z Pszczółką AZS UMCS Lublin. Koninianki nie dały żadnych szans zespołowi Krzysztofa Szewczyka.

Przyjezdne już w pierwszej kwarcie pokazały, kto będzie faworytem starcia pomiędzy dziewiątym, a dziesiątym zespołem TBLK. Lublinianki zdołały oddać zaledwie cztery celne rzuty przez całe dziesięć minut, samemu tracąc aż 22 punkty. Bardzo dobrze od pierwszego gwizdka prezentowała się Aaryn Ellenberg. Amerykance udało się m.in. dwukrotnie trafić z dystansu, a łącznie zdobyła niemal połowę wszystkich punktów Chematu Basket w tej kwarcie.

Druga część spotkania rozpoczęła się od kolejnych punktów koninianek. Wobec dużej przewagi trener Dalius Ubartas wpuścił na boisko Inesę Visgaudaitę i Anę Baletić. Od szóstej minuty punktowały już tylko koszykarki Pszczółki. Aż siedem punktów zdobyła Natalia Żandarska, łącznie lublinianki rzuciły czternaście oczek i wygrały kwartę. Mimo tego to przyjezdne cały czas prowadziły 40:27.

Trzecia kwarta była tradycyjnie najlepsza w wykonaniu koninianek. Chemat Basket rozpoczął od mocnego uderzenia w wykonaniu Anny Dąbek i Glorii Brown. W końcówce kolejne punkty dołożyły Renee Taylor oraz ponownie kapitan Chematu Basket, dzięki czemu koninianki zwyciężyły 25:8.

Przez całe spotkanie Pszczółka miała ogromne problemy ze skutecznością. Ostatecznie podopieczne Krzysztofa Szewczyka zakończyły mecz z zaledwie 23,9% celnych rzutów. Ostatnia kwarta nie obfitowała w punkty. Po stronie Chematu Basket znów prezentowały się rezerwowe, lublinianki natomiast grały już bez wiary w końcową wygraną. Ostatecznie kwarta skończyła się remisem 11:11 i zwycięstwem 76:46.

W drugim środowym meczu Widzew Łódź wygrał z Basketem Gdynia 76:65. Chemat Basket ma już na koncie 33 punkty i traci do dziewiątej Pszczółki tylko jedno oczko. Jednocześnie podopieczne Daliusa Ubartasa mają trzy punkty przewagi nad Widzewem Łódź. Kolejny mecz koninianki rozegrają już w najbliższy piątek. Na własnym terenie zagrają z Pszczółką AZS UMCS.

Pszczółka AZS UMCS Lublin – Chemat Basket Konin 46:76 (8:22, 19:18, 8:25, 11:11)
Chemat Basket Konin: Gloria Brown (17), Aaryn Ellenberg (15), Anna Dąbek (12), Renee Taylor (9), Aleksandra Kaja (7), Inesa Visgaudaite (5), Iwona Płóciennik (4), Żaneta Durak (3), Marta Urbaniak (3), Ana Baletić (1).