LM.plSportNasi w wielkim świecie: Bielik i Wojdak w kadrze U-17

Nasi w wielkim świecie: Bielik i Wojdak w kadrze U-17

Wychowankowie Górnika Konin i Ola Władysławów rozegrali w minionym tygodniu dwa mecze eliminacyjne do Mistrzostw Europy do lat siedemnastu. Mowa o Krystianie Bieliku i Kacprze Wojdaku.

Piłkarze z regionu konińskiego nie zdołali jednak zapobiec przed porażkami polskiej kadry w obu spotkaniach – biało-czerwoni przegrali 0:2 z Białorusią i 0:1 z Grecją. Oznacza to, że ani piłkarz Lecha Poznań, ani zawodnik Arsenalu nie wystąpią na Mistrzostwach Europy. W czwartek Polacy zagrają ostatnie spotkanie turnieju eliminacyjnego przeciwko Irlandii.

Pogorszyła się również sytuacja konińskiego zaciągu w Zawiszy Bydgoszcz. W miniony piątek w meczu CLJ z Lechem Poznań zagrał jedynie Damian Siek. Arkadiusz Widelski musiał zadowolić się występem i dwoma golami w meczu z SMS Włocławek. Tyle samo bramek w tym spotkaniu zdobył Siek. W CLJ, ani w rezerwach juniorów starszych nie wystąpił natomiast Aleks Sieradzki.

Po 90 minut w barwach Legii Warszawa zagrali natomiast Filip Karbowy i Wiktor Sobczyk. Zespół Karbowego pozostaje liderem grupy wschodniej Centralnej Ligi Juniorów. Asystę zanotował Sobczyk, ale Legia Warszawa 1998 przegrała w pierwszej kolejce Ligi Makroregionalnej z UKS SMS Łódź i zajmuje obecnie piątą lokatę.

Kacper Andrzejewski (Lech Poznań juniorzy młodsi): poza kadrą na mecz z Zawiszą Bydgoszcz (7:1)

Filip Bednarek (Jong FC Twente): 90 minut w meczu Eerste Divisie z FC Oss (1:0)

Jan Bednarek (Lech Poznań): poza kadrą na mecz Ekstraklasy z Legią Warszawa (2:1)

Krystian Bielik (Arsenal U-21): 90 minut w meczu eliminacyjnym reprezentacji Polski U-17 do Mistrzostw Europy z Białorusią (0:2) i 49 minut w meczu eliminacyjnym z Grecją (0:1)

Marcin Kamiński (Lech Poznań): 90 minut w meczu Ekstraklasy z Legią Warszawa (2:1)

Filip Karbowy (Legia Warszawa CLJ): 90 minut w meczu CLJ z ŁKS 1926 Łomża (1:0)

Kacper Pląskowski (Arka Gdynia juniorzy młodsi): poza składem na mecz z Bałtykiem Koszalin (6:2)

Jarosław Ratajczak (Pogoń Siedlce): 90 minut w meczu I ligi ze Stomilem Olsztyn (3:2)

Damian Siek (Zawisza Bydgoszcz CLJ/juniorzy starsi): 20 minut w meczu CLJ z Lechem Poznań (0:0) i 90 minut oraz dwie bramki w meczu drugiego zespołu juniorów starszych z UKS SMS Włocławek (6:0)

Aleks Sieradzki (Zawisza Bydgoszcz CLJ): poza składem na mecz CLJ z Lechem Poznań (0:0)

Dawid Smug (Miedź Legnica): 90 minut w meczu I ligi z GKS Tychy (2:0)

Wiktor Sobczyk (Legia Warszawa 1998): 90 minut i asysta w meczu Ligi Makroregionalnej z UKS SMS Łódź (1:2)

Daniel Szczepankiewicz (Siarka Tarnobrzeg): na ławce rezerwowych w meczu II ligi ze Stalą Stalowa Wola (2:1)

Jakub Szczepankiewicz (Wisła II Płock): poza kadrą na mecz IV ligi z UKS Białe Orły (3:1)

Bartosz Świderski (GKS Bełchatów CLJ): 25 minut w meczu CLJ z Koroną Kielce (2:0)

Arkadiusz Widelski (Zawisza Bydgoszcz juniorzy starsi): 90 minut i dwie bramki w meczu drugiego zespołu juniorów starszych z UKS SMS Włocławek (6:0)

Kacper Wojdak (Lech Poznań CLJ): po 90 minut w meczach eliminacyjnych reprezentacji Polski U-17 do Mistrzostw Europy z Białorusią (0:2) i Grecją (0:1)