LM.plSportNasi w wielkim świecie: Bielik i Smug kontuzjowani

Nasi w wielkim świecie: Bielik i Smug kontuzjowani

Urazy mocno dały się we znaki dwóm wychowankom Górnika Konin – Krystianowi Bielikowi (Arsenal U-21) i Dawidowi Smugowi (Miedź Legnica). Do gry powrócili natomiast bracia Szczepankiewicz.

Bielik wystąpił wczoraj w meczu drużyny U-21 przeciwko Reading. Koninianin, po raz kolejny grający na pozycji środkowego obrońcy, z powodu zderzenia doznał kontuzji uda i musiał opuścić murawę w 54. minucie. Nie wiadomo na razie jak poważny jest uraz. Z powodu lekkiej niedyspozycji nie zagrał również Dawid Smug. Bramkarz Miedzi Legnica wciąż dochodzi do siebie po ostrym starciu z jednym z rywali sprzed tygodnia.

Udany weekend mieli natomiast Daniel i Jakub Szczepankiewicz. Starszy z nich zadebiutował w barwach II-ligowej Siarki Tarnobrzeg. W 86. minucie Daniel wdał się w przepychankę z jednym z rywali. Bramkarz Siarki ukarany został żółtą kartką, jego przeciwnik – czerwoną. Mecz skończył się remisem 1:1.

Częściowo na boisko powrócił też Jakub Szczepankiewicz. Młodszy z braci po dłuższej przerwie usiadł na ławce rezerw Wisły Płock w meczu IV ligi z Wkrą Żuromin. Wisła II zwyciężyła 2:0.

Kacper Andrzejewski (Lech Poznań juniorzy młodsi): bez gry w meczu z Kanią Gostyń (1:2)

Filip Bednarek (FC Twente): na ławce rezerwowych w meczu Eredivisie z Go Ahead Eagles (1:3)

Jan Bednarek (Lech II Poznań): 90 minut w meczu III ligi ze Startem Warlubie  (1:0) i powołanie na konsultację szkoleniową kadry narodowej U-19

Krystian Bielik (Arsenal U-21): 54 minuty w meczu U-21 z Reading (0:1)

Marcin Kamiński (Lech Poznań): 90 minut w meczu Ekstraklasy z Koroną Kielce (1:1)

Filip Karbowy (Legia Warszawa CLJ): 90 minut w meczu CLJ z ŁKS Łódź (1:0)

Kacper Pląskowski (Arka Gdynia juniorzy młodsi): poza składem na mecz Ligi Makroregionalnej z Lechem Poznań (1:0)

Jarosław Ratajczak (Pogoń Siedlce): 90 minut w meczu I ligi z Olimpią Grudziądz (1:0)

Damian Siek (Zawisza Bydgoszcz CLJ/juniorzy starsi): 22 minuty w meczu CLJ z Ruchem Chorzów (2:0) i 60 minut w meczu drugiego zespołu juniorów starszych z Chemikiem Bydgoszcz (1:2)

Aleks Sieradzki (Zawisza Bydgoszcz CLJ): poza kadrą na mecz CLJ z Ruchem Chorzów (2:0)

Dawid Smug (Miedź Legnica): poza kadrą na mecz I ligi ze Stomilem Olsztyn (1:1)

Wiktor Sobczyk (Legia Warszawa 1998): 80 minut (całe spotkanie) w meczu Ligi Makroregionalnej z GKS Bełchatów (2:0)

Daniel Szczepankiewicz (Siarka Tarnobrzeg): 90 minut w meczu II ligi z MKS Kluczbork (1:1)

Jakub Szczepankiewicz (Wisła II Płock): na ławce rezerwowych w meczu IV ligi z Wkrą Żuromin (2:0)

Bartosz Świderski (GKS Bełchatów CLJ): 45 minut w meczu CLJ ze Stomilem Olsztyn (0:0)

Arkadiusz Widelski (Zawisza Bydgoszcz CLJ): poza kadrą na mecz CLJ z Ruchem Chorzów (2:0)

Kacper Wojdak (Lech Poznań CLJ): 90 minut w meczu z Lechią Gdańsk (1:0).

Jakub Wolski (Zawisza Bydgoszcz juniorzy starsi): 90 minut w meczu drugiego zespołu juniorów starszych z Chemikiem Bydgoszcz (1:2)