LM.plSportDwa karne w meczu i wygrana Medyka POLOmarket

Dwa karne w meczu i wygrana Medyka POLOmarket

Zwycięsko z meczu z trzecią drużyną Ekstraligi wyszły piłkarki Medyka POLOmarket Konin. Zespół Romana Jaszczaka po raz drugi w sezonie musiał twardo walczyć z Mitechem.

Żywczanki były jak dotąd jedynymi piłkarkami, którym udało się odebrać punkty mistrzyniom Polski. Na własnym terenie jednak drużyna Beaty Kuty bardzo szybko straciła dwie bramki i powtórka bezbramkowego rezultatu z Konina nie wchodziła już w grę.

Medyczki wyszły na prowadzenie w piętnastej minucie. Z lewej strony boiska piłkę dośrodkowała Marta Woźniak. Futbolówka minęła interweniującą Kingę Szemik, dotarła do Ewy Pajor, a ta zgrała ją do lepiej ustawionej Patrycji Balcerzak. Pomocniczka z Konina bez problemów umieściła piłkę w siatce, dając prowadzenie Medykowi POLOmarket.

Niecałe dziesięć minut później było już 2:0. Marta Woźniak dograła piłkę z rzutu rożnego na długi słupek, gdzie głową akcję zamknęła Ewelina Kamczyk. Napastniczka z Konina mogła podwyższyć swój dorobek bramkowy jeszcze przed przerwą, ale w sytuacji sam na sam lepsza okazała się bramkarka Mitechu.

Przy dwubramkowym prowadzeniu koninianki zamiast podwyższyć swój dorobek, straciły bramkę. Po zmianie stron faul w polu karnym Marii Ficzay dał rzut karny piłkarkom z Żywca. Jedenastkę wykorzystała Anna Żak. Chwilę później żywczanki mogły wyrównać, ale w dogodnej sytuacji pomyliła się Lucia Suskova.

Na szczęście dla zespołu Romana Jaszczaka w 67. minucie w polu karnym faulowana była Anna Gawrońska. Rzut karny, tym razem dla Medyka POLOmarket, na trzeciego gola zamieniła sama kapitan koninianek. Czwarte trafienie mogła dołożyć Ewa Pajor, ale trafiła w słupek. Dobrze spisała się natomiast Anna Szymańska, parując uderzenie Patricii Hmirovej. Ostatecznie mistrzynie Polski zwyciężyły 3:1.

Dzięki wygranej medyczki zwiększyły swoją przewagę nad Zagłębiem Lubin do sześciu oczek (Miedziowe jednak dopiero jutro rozgrywają swoje spotkanie). Koninianki kolejny mecz zaplanowany mają na najbliższą sobotę. Ich rywalem w Koninie będzie właśnie Zagłębie Lubin.

Medyk POLOmarket Konin: Anna Szymańska, Aleksandra Sikora, Radosława Sławczewa, Maria Ficzay, Sandra Ĺ˝igic, Patrycja Balcerzak, Sylwia Matysik, Ewelina Kamczyk, Ewa Pajor, Marta Woźniak (87’ Paulina Dudek), Anna Gawrońska.