Wybory 2024: Powyborcze układanki. Obywatele się wzmocnią, Adamów dalej wiceprezydentem?

PILNE

IMGW: W nocy z wtorku na środę prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -2°C, przy gruncie do -4°C.

LM.plSportStanisławski uratował honor KKSz Konin

Stanisławski uratował honor KKSz Konin

Tylko jeden medal wywalczyli reprezentanci KKSz Konin podczas IV Pucharu Polski Seniorów w szabli kobiet i mężczyzn, który odbył się dziś w Koninie.

Zawiodły przede wszystkim szablistki spośród których żadna nie zdołała awansować do czołowej ósemki. Najwyżej sklasyfikowana została Michalina Kostrzewa, która zajęła dwunaste miejsce po porażce w 1/8 z Martą Pudą 7/15. Na tym samym etapie odpadła również Gabriela Drygała, która przegrała z Małgorzatą Kozaczuk 12/15. Zwyciężyła Martyna Wątora (AZS AWF Warszawa) po wygranej w finale z Martą Pudą (TMS Sosnowiec) 15/12.

Lepiej spisali się panowie. W ćwierćfinałach wystąpiło dwóch koninian. Porażkę z Marcinem Koniuszem 11/15 zaliczył Jakub Kacprzak, ale ostatecznie sklasyfikowany został na dobrym, szóstym miejscu. Jeszcze lepiej zaprezentował się Adrian Stanisławski, który dotarł aż do finału. Szablista KKSz Konin wyeliminował swojego kolegę Damiana Dzwoniarskiego, następnie Cezarego Białeckiego i Marcina Koniusza. W finale uległ Adamowi Skrodzkiemu (AZS AWF Katowice) 5/15, zdobywając srebrny medal Pucharu Polski Seniorów.

Już jutro w Koninie kolejne emocje związane z szermierką. Od godz. 11.00 o Puchar Prezesa KKSz Konin rywalizować będą młodziki w Ogólnopolskim Turnieju Młodzików.