LM.plSportTrzy złote medale Czyszczewskiego w Pucharze Polski

Trzy złote medale Czyszczewskiego w Pucharze Polski

Cztery krążki, w tym trzy złote przywiózł z Pruszkowa Marcin Czyszczewski. Podczas weekendu rozgrywana tam była druga seria Pucharu Polski na torze.

Zawodnik KLTC Konin jest w wyśmienitej formie, co potwierdził podczas weekendowych zawodów. W trzech wyścigach koninianin zdobył trzy medale. Pierwsze miejsce Czyszczewski wywalczył w wyścigu na 200 metrów, w sprincie indywidualnym oraz w wyścigu keirin juniorów. Reprezentant KLTC Konin sklasyfikowany został również na drugim miejscu w kategorii open seniorów, pokonując m.in. Patryka Rajkowskiego – obecnego mistrza Europy.

Wczoraj natomiast w Chrząstowicach o Puchar Wójta tej gminy rywalizowali juniorzy młodsi KLTC Konin. Na dystansie 54 km walczyło 93 zawodników. W pierwszej dziesiątce zawodów znalazło się aż trzech koninian: piąte miejsce zajął Mateusz Kostański, dziewiąty był Jakub Laskowski, a dziesiąty – Adrian Lorenc. Na starcie zawodów stanęło jeszcze trzech kolarzy KLTC Konin: Bartosz Daszkiewicz (ostatecznie 28.), Jakub Marciniak (31.) i Emil Czyszczewski (43.).