LM.plSportMamy dwóch mistrzów Polski w boksie!

Mamy dwóch mistrzów Polski w boksie!

Igor Jakubowski (Zagłębie Konin) i Kamil Gardzielik (Copacabana Konin) wywalczyli tytuły mistrzów Polski w boksie!

Jakubowski i Gardzielik przystępowali do tegorocznych mistrzostw Polski z nieco innych pozycji. Pięściarz Zagłębia Konin to zeszłoroczny mistrz, który swojego miejsca na szczycie miał w tym roku bronić. Zawodnik Copacabany zaś na ten szczyt chciał powrócić – mistrzostwo udało mu się wywalczyć bowiem ostatnio dwa lata temu.

Obaj swoje ambitne cele spełnili. Jakubowski stoczył łącznie cztery walki przed finałem – trzy z nich (z Marcinem Piaseckim, Andrzejem Szkutą i Krystianem Kawalerskim) wygrał na punkty, a jedną poprzez walkower. W ostatecznym starciu koninianin mierzył się z Michałem Olasiem ze stołecznego klubu Legia Fight Club. Pojedynek skończył się zwycięstwem na punkty Igora Jakubowskiego i drugim z rzędu mistrzostwem wagi ciężkiej dla zawodnika Zagłębia Konin. Ponadto Jakubowski wybrany został najlepszym pięściarzem mistrzostw, a jego finałowa walka z Olasiem – najlepszą walką zawodów.

Równie duży sukces osiągnął walczący w wadze średniej Kamil Gardzielik. Pięściarz Copacabany Konin wyeliminował kolejno Marcina Gołębiewskiego (na punkty), Mateusza Wojciechowskiego (przez techniczny nokaut), Roberta Różnowicza (na punkty) i Pawła Rumińskiego (na punkty). W finale koninianin mierzył się z Bartoszem Gołębiewskim z DKS Dzierżionów. Gardzielik po raz kolejny zwyciężył na punkty, zostając tym samym mistrzem Polski w boksie w wadze średniej. Jednocześnie pięściarza Copacabany wybrano najlepszym technikiem tegorocznych mistrzostw.

Na mistrzostwa Polski Konin reprezentowało jeszcze dwóch pięściarzy Zagłębia Konin. Po ponad trzyletniej przerwie oficjalną walkę w ringu stoczył Kamil Goiński, jego przygoda skończyła się jednak na porażce w eliminacjach z Mateuszem Trycem (późniejszym finalistą). Z Danielem Żaboklickim przegrał w eliminacjach natomiast Mateusz Rubczewski.

Walki pięściarzy z Konina na mistrzostwach Polski:

eliminacje: Daniel Żaboklicki (Legia Warszawa) – Mateusz Rubczewski (Zagłębie Konin) 3:0

eliminacje: Kasjusz Życiński (SAKO Gdańsk) – Kamil Goiński (Zagłębie Konin) 0:3
eliminacje: Kamil Goiński (Zagłębie Konin) – Paweł Czyżyk (Energetyka Lubin) TKO III runda

eliminacje: Igor Jakubowski (Zagłębie Konin) – Przemysław Szmigiel (SAKO Gdańsk) walkower
eliminacje: Igor Jakubowski (Zagłębie Konin) – Marcin Piasecki (Knock Out Gym Warszawa) 3:0
ćwierćfinał: Andrzej Szkuta (Boxing Sokółka) – Igor Jakubowski (Zagłębie Konin) 0:3
półfinał: Igor Jakubowski (Zagłębie Konin) – Krystian Kawalerski (Olimp Szczecin) 3:0
finał: Michał Olaś (Legia Fight Club) – Igor Jakubowski (Zagłębie Konin) 0:3

eliminacje: Kamil Gardzielik (Copacabana Konin) – Marcin Gołębiewski (Champion NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki) 3:0
eliminacje: Mateusz Wojciechowski (Olimp Szczecin) – Kamil Gardzielik (Copacabana Konin) TKO II runda
ćwierćfinał: Kamil Gardzielik (Copacabana Konin) – Robert Różnowicz (Olimp Lublin) 3:0
półfinał: Kamil Gardzielik (Copacabana Konin) – Paweł Rumiński (Legia Fight Club) 3:0
finał: Bartosz Gołębiewski (DKB Dzierżoniów) – Kamil Gardzielik (Copacabana Konin) 0:3.