LM.plSportNasi w wielkim świecie: strzelają i asystują

Nasi w wielkim świecie: strzelają i asystują

Dwa gole i asystę zdobyli w tym tygodniu piłkarze z regionu konińskiego grający w wyżej notowanych klubach. Kluczowym podaniem przy golu Serga Gnabry’ego popisał się Krystian Bielik.

Występujący w drużynie U-21 Bielik grał w poniedziałek w meczu przeciwko Boltonowi. Jego drużyna zwyciężyła 3:1, a sam koninianin miał udział przy trzecim golu dla Kanonierów. Wychowanek Górnika Konin przechwycił piłkę po błędzie jednego z piłkarzy rywali, a następnie zapoczątkował bramkową akcję Serga Gnabry’ego.

W minionym tygodniu strzelali również legioniści. W meczu Centralnej Ligi Juniorów do bramki Stomilu Olsztyn płaskim strzałem z dystansu trafił Filip Karbowy. Dla drużyny juniorów młodszych strzelił natomiast Wiktor Sobczyk. Wychowanek Olimpii Koło już w pierwszej minucie otrzymał świetne podanie w polu karnym i pewnie pokonał bramkarza Olimpii Elbląg w sytuacji sam na sam.

Kacper Andrzejewski (Lech Poznań MLJM): poza kadrą na mecz Ligi Makroregionalnej z Bałtykiem Koszalin (8:1)

Filip Bednarek (Jong FC Twente): poza kadrą na mecz Eerste Divisie z Achilles (1:0)

Jan Bednarek (Lech II Poznań): 90 minut w meczu III ligi z Victorią Września (5:2)

Krystian Bielik (Arsenal U-21): 90 minut i asysta w meczu U-21 z Bolton Wanderers (3:1)

Marcin Kamiński (Lech Poznań): 90 minut w meczu Ekstraklasy z Legią Warszawa (2:1)

Filip Karbowy (Legia II Warszawa/CLJ): 90 minut w meczu III ligi z Sokołem Aleksandrów (1:1) i 90 minut i gol w meczu CLJ ze Stomilem Olsztyn (8:0)

Kacper Pląskowski (Arka Gdynia MLJM): 80 minut w meczu Ligi Makroregionalnej z Pogonią Szczecin (6:1)

Jarosław Ratajczak (Pogoń Siedlce): poza kadrą na mecz I ligi z GKS Tychy (1:4)

Damian Siek (Zawisza Bydgoszcz juniorzy starsi): 90 minut w meczu drugiego zespołu juniorów starszych z UKS SMS Włocławek (1:4)

Aleks Sieradzki (Zawisza Bydgoszcz CLJ): poza kadrą na mecz CLJ z Lechią Gdańsk (0:5)

Dawid Smug (Miedź Legnica): 90 minut w meczu I ligi z Wisłą Płock (0:2)

Wiktor Sobczyk (Legia Warszawa MLJM): 80 minut i gol w meczu Ligi Makroregionalnej z Olimpią Elbląg (5:0)

Daniel Szczepankiewicz (Siarka Tarnobrzeg): poza kadrą na mecz II ligi ze Stalą Mielec (1:2)

Jakub Szczepankiewicz (Wisła Płock juniorzy starsi): 45 minut w meczu juniorów starszych z MKS Piaseczno (2:3)

Bartosz Świderski (GKS Bełchatów CLJ) 45 minut w meczu CLJ ze Stalą Rzeszów (1:1)

Arkadiusz Widelski (Zawisza Bydgoszcz CLJ): poza kadrą na mecz CLJ z Lechią Gdańsk (0:5)

Igor Witczak (Zawisza Bydgoszcz CLJ): poza kadrą na mecz CLJ z Lechią Gdańsk (0:5)

Kacper Wojdak (Lech Poznań CLJ): poza kadrą na mecz CLJ z Górnikiem Zabrze (1:2)

Jakub Wolski (Zawisza Bydgoszcz juniorzy starsi): 90 minut w meczu drugiego zespołu juniorów starszych z UKS SMS Włocławek (1:4)