LM.plSportSrebro koninian na Mistrzostwach Polski Seniorów w szabli

Srebro koninian na Mistrzostwach Polski Seniorów w szabli

Damian Dzwoniarski, Jakub Kacprzak, Adrian Stanisławski i Artur Staszak wywalczyli drugie miejsce w drużynowym konkursie podczas Mistrzostw Polski Seniorów w szabli.

W zawodach indywidualnych reprezentantom Konina nie udało się zakwalifikować do czołowych ósemek. Wśród kobiet najwyższe, osiemnaste miejsce, zajęła Sylwia Matuszak. Zwyciężyła Aleksandra Socha z AZS AWF Warszawa. Na trzynastym miejscu w turnieju mężczyzn uplasował się natomiast Adrian Stanisławski. Najlepszy okazał się Adam Skrodzki z AZS AWF Katowice.

O wiele lepiej panowie poradzili sobie w konkursie drużynowym. KKSz Konin wystartował w nim w składzie: Damian Dzwoniarski, Jakub Kacprzak, Adrian Stanisławski i Artur Staszak. W ćwierćfinale koninianie pokonali ZKS Sosnowiec 45/40. W półfinale KKSz okazał się lepszy od MKS Fortis Sosnowiec 45/41. Koninianie przegrali dopiero w finale, ulegając AZS AWF Katowice I 42/45 i kończąc zawody ze srebrnymi medalami.

Kolejny turniej czeka na szermierzy z naszego miasta 31 maja. Wtedy w Koninie odbędzie się Ogólnopolski Turniej Juniorów Młodszych – XIV Turniej o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 6 w Koninie.