LM.plSportKorespondencyjny remis z Zagłębiem, pogrom AZS PSW

Korespondencyjny remis z Zagłębiem, pogrom AZS PSW

Dodano: , Aktualizacja: , Żródło: LM.pl

Wysoką wygraną Medyka POLOmarket zakończył się sobotni mecz tej drużyny z AZS PSW Biała Podlaska. Koninianki stoczyły też dziś korespondencyjne starcie z Zagłębiem Lubin.

Oba zespoły walczące o mistrzostwo Ekstraligi rywalizowały dziś o najwyższą wygraną w dziewiętnastej kolejce. Starcie na odległość zakończyło się remisem, bowiem zarówno medyczki, jak i miedziowe wygrały swoje spotkania 8:0.

W meczu z AZS PSW koninianki zaprezentowały futbol jak z najlepszych swoich czasów w Ekstralidze. Z wiosennych problemów medyczek nie zostało nic – liderki Ekstraligi przeważały w każdej minucie, kontrolowały mecz i nie pozwoliły przyjezdnym ani razu zagrozić swojej bramce. Piorunujący był już pierwszy kwadrans w wykonaniu Medyka POLOmarket. Po bramkach Eweliny Kamczyk, Ewy Pajor i Patrycji Balcerzak koninianki prowadziły 3:0.

Przed przerwą medyczki strzeliły jeszcze dwa kolejne gole. Piękną bramką z rzutu wolnego popisała się Patrycja Balcerzak, a po akcji Ewy Pajor piłkę otrzymała Anna Gawrońska i w sytuacji sam na sam dała prowadzenie Medykowi 5:0.

Po przerwie na plac gry trener Roman Jaszczak wpuścił młode zawodniczki rezerwowe. Zagrały m.in. Ewa Sobolewska, Paulina Zawiślak, a między słupkami – Karina Kałużna. Medyczki potrzebowały chwili czasu na uporządkowanie gry, ale gdy już odnalazły się na boisku to w ciągu czterech minut strzeliły trzy gole.

Najpierw świetną akcją w starym stylu popisała się Ewa Pajor, mijając bramkarkę i uderzając do pustej siatki. Chwilę później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową siódmą bramkę zdobyła Radoslava Slavcheva, a wynik w 65. minucie ustaliła Marta Woźniak. Medyk POLOmarket zwyciężył 8:0.

Na szczycie tabeli Ekstraligi utrzymał się status quo. Medyk POLOmarket i Zagłębie Lubin mają po 50 punktów i cztery oczka przewagi nad Górnikiem Łęczna. Za tydzień koninianki zagrają na wyjeździe z 1.FC Katowice.

Medyk POLOmarket Konin: Anna Szymańska (46’ Karina Kałużna) - Sylwia Matysik (46’ Paulina Zawiślak), Radoslava Slavcheva, Maria Ficzay, Ewelina Kamczyk, Patrycja Balcerzak, Jagoda Szewczuk, Aleksandra Sikora (23’ Marta Woźniak), Ewa Pajor, Gabriela Grzywińska (81’ Ewa Sobolewska), Anna Gawrońska.