LM.plSportWarta Poznań już mistrzem, Sokół walczy o drugie miejsce

Warta Poznań już mistrzem, Sokół walczy o drugie miejsce

Nikt już nie odbierze Warcie Poznań mistrzostwa III ligi. Przewaga poznaniaków nad drugim Sokołem Kleczew na trzy mecze przed końcem sezonu wynosi dziesięć punktów.

W sobotę Sokół mierzył się z beniaminkiem III ligi. Pomimo chwiejnej wiosennej formy kleczewian trudno było się spodziewać, by wicelider III ligi nie wywiózł kompletu punktów z Tarnowa Podgórnego. Oczekiwania te się potwierdziły i Sokół zanotował zwycięstwo 3:1.

Wynik już w dziesiątej minucie otworzył Jakub Dębowski. Przed przerwą gospodarzom udało się wyrównać. W 38. minucie do siatki Sokoła trafił Mateusz Kubicki. Druga połowa należała już tylko do piłkarzy z Kleczewa. W 57. minucie gola na 2:1 strzelił Tomasz Kowalczuk, a w 78. minucie rezultat spotkania ustalił Arkadiusz Bajerski.

Dzięki wygranej kleczewianie odskoczyli na trzy oczka Lechowi II Poznań, który tylko zremisował z Pogonią Mogilno. Różnica do liderującej Warty Poznań pozostała taka sama i wynosi wciąż dziesięć punktów. Oznacza to, że drużyna ze stolicy Wielkopolski zapewniła już sobie mistrzostwo III ligi. Zespołowi Andrzeja Ostańskiemu pozostała więc walka o wicemistrzostwo. Kolejna jej odsłona w najbliższą sobotę – Sokół podejmie Ostrovię Ostrów Wlkp.