LM.plSportMateusz Kostański mistrzem Polski LZS!

Mateusz Kostański mistrzem Polski LZS!

Zawodnik KLTC Konin, Mateusz Kostański, został mistrzem Polski Ludowych Zespołów Sportowych w kat. juniorów młodszych. Koninianin okazał się lepszy od 81 innych zawodników.

W miniony weekend rozgrywana była kolejna seria Szosowego Pucharu Polski. Był to jednocześnie Memoriał Joachima Halupczoka oraz Mistrzostwa Polski Ludowych Zespołów Sportowych. W jeździe indywidualnej na czas na 10 km z dwoma nawrotami najlepszy okazał się zawodnik KLTC Konin Mateusz Kostański.

Koninianin ukończył wyścig z czasem 0:13:49, wyprzedzając drugiego na mecie Adama Kusia (MLKS Wieluń) o sześć sekund. Trzecie miejsce zajął Wiktor Richter z Koźminianki Koźminek. Zwycięstwo dało Kostańskiemu tytuł mistrza Polski LZS.

Na piętnastym miejscu w zawodach uplasował się Konrad Sosiński, a 23. był Adrian Lorenc.