Wybory 2024: Powyborcze układanki. Obywatele się wzmocnią, Adamów dalej wiceprezydentem?

LM.plSportDrużynowo lepiej niż indywidualnie podczas Mistrzostw Polski

Drużynowo lepiej niż indywidualnie podczas Mistrzostw Polski

Trzy medale z Wrocławia przywieźli reprezentanci KKSz Konin, którzy w miniony weekend walczyli w Mistrzostwach Polski Młodzików w szabli. Dwa z nich zdobyte zostały w konkursach druzynowych.

Indywidualnie jedyny krążek wywalczyła Weronika Waleriańczyk, która w turnieju dziewcząt zajęła drugie miejsce. W ćwierćfinale koninianka pokonała Weronikę Maliszewską 12/8, a w półfinale wyeliminowała Roksanę Bartosz, wygrywając 12/5. W finale reprezentantka KKSz Konin przegrała jednak z Barbarą Szulc (O.Ś. AZS Poznań) 4/12.

Jeszcze lepiej dziewczęta spisały się w rywalizacji drużynowej. Zespół w składzie Liliana Bartnik, Izabela Głowacka, Weronika Waleriańczyk i Natalia Wysocka wygrał w półfinale z UKS 13 Białystok I,  a w finale okazał się lepszy od AZS AWF Warszawa i wrócił do Konina ze złotym medalem. Druga konińska drużyna zajęła dziesiąte miejsce.

Srebro w turnieju drużynowym chłopców wywalczyli natomiast Maciej Licheniak, Dominik Płusa, Michał Szreder i Marek Weiss. KKSz Konin wygrał półfinał z AZS AWF Warszawa I, ale w finale uległ Kolejarzowi 24 Katowice. Druga konińska drużyna zajęła siódme miejsce.