LM.plSportPuchar jest nasz! Medyk lepszy od Górnika!

Puchar jest nasz! Medyk lepszy od Górnika!

Żadnych szans piłkarki Medyka POLOmarket nie dały swoim rywalkom z Górnika Łęczna w finale Pucharu Polski. Już po pierwszej połowie koninianki powadziły 4:0.

Po pierwszych minutach meczu można się było spodziewać bardziej wyrównanego spotkania. Co prawda pod bramką Górnika szalały Ewa Pajor z Anną Gawrońską, ale piłkarki z Łęcznej odgryzały się swoim rywalkom groźnymi kontratakami napędzanymi przez Annę Żelazko.

Wszystko to skończyło się w szesnastej minucie. Wtedy właśnie swoj popis zaczęła Ewa Pajor. Napastniczka Medyka POLOmarket wykończyła głową dośrodkowanie Eweliny Kamczyk, dając prowadzenie koniniankom. Trzynaście minut później Pajor dobiła do siatki piłkę po uderzeniu Aleksandry Sikory, a hat-trick napastniczka z Konina skompletowała w 31. minucie, wykorzystując zamieszanie w polu karnym. Wciąż niewiadoma jest przyszłość Ewy Pajor, ale niewykluczone, że właśnie w tak piękny sposób wychowanka Medyka POLOmarket pożegnała się ze swoim dotychczasowym klubem i polską ligą.

Na Pajor jednak gra medyczek się nie skończyła. Jeszcze w pierwszej połowie wynik podwyższyła Anna Gawrońska. W 37. minucie Ewelina Kamczyk dograła piłkę do niepilnowanej kapitan medyczek, a ta pięknym technicznym lobem pokonała bramkarkę Górnika.

Wobec tak wysokiego prowadzenia tempo gry w drugiej połowie mocno siadło. Zespół z Łęcznej nie był w stanie poważnie zagrozić bramce medyczek. Piłkarki Romana Jaszczaka podsumowały zaś swój występ piątym golem. W 86. minucie po indywidualnej akcji piłkę w siatce Górnika umieściła Marta Woźniak.

Zdobycie Pucharu Polski było idealnym podsumowaniem świetnego w wykonaniu medyczek sezonu. Piłkarki z Konina rozpoczęły go od udanego debiutu w Lidze Mistrzyń i emocjonującego dwumeczu w 1/16 z Glasgow City. W zeszłą niedzielę koninianki wywalczyły mistrzostwo Polski po twardej walce z Zagłębiem Lubin, a dziś triumfowały w rozgrywkach pucharowych.

Teraz wszystkim fanom Medyka POLOmarket i piłki nożnej kobiet pozostaje czekać do sierpnia. Wtedy to właśnie w Koninie rozegrany zostanie turniej eliminacyjny do Ligi Mistrzyń.

Medyk POLOmarket Konin: Anna Szymańska - Sylwia Matysik, Radoslava Slavcheva (89' Ewa Sobolewska), Maria Ficzay, Patrycja Balcerzak, Nikoleta Nikolić (46' Natalia Pakulska), Aleksandra Sikora, Ewa Pajor, Ewelina Kamczyk (69' Marta Woźniak), Gabriela Grzywińska, Anna Gawrońska (76' Hanna Pilipienko).