LM.plSportTrzysta osób pobiegło w Cienińskiej Szóstce

Trzysta osób pobiegło w Cienińskiej Szóstce

Kolejny bieg z cyklu Grand Prix Wielkopolski Wschodniej odbył się dziś w Cieninie Zabornym. Na starcie trzech biegów stanęło niemal ok. 300 osób.

W Cieninie rywalizowali zarówno starsi, jak i młodsi. W biegach młodzieżowym wzięli również udział uczniowie gimnazjów, 3 km mieli natomiast do pokonania uczestnicy wyścigu nordic walking.

Bieg główny rozegrany został natomiast na sześciokilometrowej trasie. Wzięło w nim udział 218 osób. Najszybciej na mecie zameldował się Tomasz Szymkowiak (Września), wyprzedzając Fabiana Florka (Konin) i Piotra Wernera (Malanów). Wśród pań najlepsza okazała się Katarzyna Werner (Malanów), na drugim miejscu uplasowała się Natalia Gracz (Koszuty), a na trzecim - Agnieszka Michalska (Ostrów Wlkp.).

Cienińska Szósta była czwartym biegiem z cyklu Grand Prix Wielkopolski Wschodniej. Kolejne zawody 1 sierpnia w Kazimierzu Biskupim. Będzie to już XI Bieg Pod Tysiącletnimi Dębami.