LM.plSportKarate ma mistrzostwo świata. Zdobyła je drużyna żeńska

Karate ma mistrzostwo świata. Zdobyła je drużyna żeńska

Karate

W dniach 2-7 lipca w Fort Lauderdale na Florydzie (USA) odbyły się X Mistrzostwa Świata World Union Karate Do Federations. Kadra Polski wywalczyła w nich złoty medal.

Po wielu latach prymatu rumuńskich zawodniczek tym razem znalazł się ktoś, kto potrafił z nimi wygrać. Tą drużyną okazała się reprezentacja Polski w składzie: Natalia Nowak, Maria Stranc, Justyna Szmajdka i Aleksandra Zgórecka. Dwie rumuńskie rumuńskie drużyny kobiece przegrały w półfinale i finale druga z naszą reprezentacją kobiecą w konkurencji kumite drużnowe sanbon rotation. Pomimo nie zawsze przychylnych decyzji sędziów Polki okazały się najlepsze, stanęły na najwyższym stopniu podium na mistrzostwach świata i zdobyły tytuł Mistrzyń Świata World Union Karate Do Federations w 2022 roku. Poza tym wywalczyły także brązowe medale w konkurencji kumite drużynowe sanbon shobu.