LM.plSportKleczewianie z brązem Mistrzostw Polski w Siatkonodze. Do finału nie brakło dużo

Siatkonoga

Paweł Wojdyński i Dawid Strugarek z teamu Lentopallo Kleczew wywalczyli brązowe medale na Mistrzostwach Polski w Siatkonodze. W półfinale o włos przegrali możliwość walki o złoty medal.

Tegoroczne Mistrzostwa Polski w Siatkonodze rozgrywane były w Ujeździe. Wzięło z nim udział piętnaście zespołów, w tym Lentopallo Kleczew w składzie Paweł Wojdyńsk i Dawid Strugarek. Kleczewianie należą do czołówki siatkonogi w Polsce, co potwierdzili swoim występem w tym roku.

Fazę grupową Lentopallo przeszło bez porażki. Kleczewianie pokonali 2:0 (11:3, 11:9) Blokers Łódź III, 2:0 (11:3, 11:2) Millenium Gliwice II i 2:0 (11:5, 11:4) AF Rzeszów oraz zremisowali 1:1 (11:7, 10:12) z D-Team Łódź. Te wyniki dały im pierwsze miejsce w grupie i pewny awans do ćwierćfinału.

Fazę pucharową Lentopallo zaczął kiepsko, bo od przegranego pierwszego seta starcia z SMS LO Aleksandrów Łódź. W dwóch kolejnych partiach kleczewianie jednak się podnieśli i ostatecznie triumfowali 2:1. Równie zacięty był mecz półfinałowy. Pierwszy set Paweł Wojdyńsk i Dawid Strugarek wygrali gładko 11:3. W drugim też prowadzili już 10:7, ale wtedy wspaniały powrót zaliczyli rywale z Top Spin Wójcin I. Kleczewianie przegrali tę partię 10:12 i w trzecim secie już się nie podnieśli. Ulegli rywalom 7:11, a cały mecz przegrali 1:2.

W takiej sytuacji Lentopallo została walka o brązowy medal i Paweł Wojdyński i Dawid Strugarek ten medal zdobyli. W meczu z D-Team Łódź zwyciężyli pewnie 2:0 (11:4, 11:1), stając tym samym na najniższym stopniu podium mistrzostw.

Lentopallo Kleczew – Blokers Łódź III 2:0 (11:3, 11:9)
Lentopallo Kleczew – Millenium Gliwice II 2:0 (11:3, 11:2)
Lentopallo Kleczew – AF Rzeszów 2:0 (11:5, 11:4)
Lentopallo Kleczew – D-Team Łódź 1:1 (11:7, 10:12)
Lentopallo Kleczew – SMS LO Aleksandrów Łódzki 2:1 (6:11, 11:5, 11:2)
Top Spin Wójcin I – Lentopallo Kleczew 2:1 (3:11, 12:10, 11:7)
D-Team Łódź – Lentopallo Kleczew 0:2 (4:11, 1:11).