Skocz do zawartości
LM.plSportKolejna wielkopolska drużyna w terminarzu. Start Konin jedzie do Środy Wlkp.

Kolejna wielkopolska drużyna w terminarzu. Start Konin jedzie do Środy Wlkp.

Dodano: , Żródło: LM.pl
Kolejna wielkopolska drużyna w terminarzu. Start Konin jedzie do Środy Wlkp.
II liga

Drugi mecz z wielkopolskim rywalem czeka w sobotę Start Konin. Drużyna Dariusza Pietrzyka pojedzie do Środy Wlkp., gdzie ma szansę na drugie zwycięstwo z rzędu.

W ostatniej kolejce Start pokonał Lidera Swarzędz, ostatni zespół ligi. Teraz koninianie zmierzą się z zespołem przedostatnim i również z Wielkopolski – Polonią Środa Wlkp. Średzianie do tej pory wygrali dwa razy: 28:24 z Siódemką Miedź-Huras II Legnica i 26:23 SPR SLV Group Oleśnica. Do tego dołożyli dwa remisy i z ośmioma punktami zajmują jedenaste miejsce w klasyfikacji.

Kluczowym zawodnikiem Polonii jest Roger Nowacki, który z 55 bramkami na koncie zajmuje piąte miejsce w klasyfikacji strzelców. 45 trafień ma w dorobku natomiast Bartosz Glinkowski, w przeszłości zawodnik konińskiego zespołu. Znajomość gry Glinkowskiego może pomóc koninianom zatrzymać jego poczynania w ofensywie.

Druga połowa tabeli II ligi mocno się spłaszczyła, aż cztery zespoły, w tym Start Konin, mają obecnie po dziewięć punktów na koncie. Starcie ze Środą Wlkp. to dla koninian dobra okazja do odskoczenia kilku rywalom. Zespoły z Legnicy i z Olesnicy mierzą się w weekend z wyżej notowanymi zespołami, można więc spodziewać się, że punkty stracą. Podobnie, jak Gwardia II Opole, która od wspomnianej czwórki ma tylko jeden punkt więcej.

Spotkanie pomiędzy Polonią Środa Wlkp. a Startem Konin rozpocznie się w sobotę 27 listopada o godz. 18.00 w hali sportowej w Środzie Wlkp.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole