LM.plSportKolejna wygrana Górnika Konin, wpadki Olimpii i Polonii, solidny Polonus

Kolejna wygrana Górnika Konin, wpadki Olimpii i Polonii, solidny Polonus

V liga

W 28. kolejce V ligi nie zabrakło niespodzianek. Do pierwszej doszło już w piątek, gdy Polonia Golina przegrała z walczącym o utrzymanie Orkanem Chorzemin. Do drugiej dzisiaj w Kole.

Piłkarze z Goliny ewidentnie nie mieli swojego dnia. Do przerwy przegrywali 0:3 i to chyba spowodowało, że potem zaczęli grać lepiej. W piętnaście minut doprowadzili do kontaktu, ale gole już nie padły i punkty zabrali goście.

W Kazimierzu Biskupim po raz kolejny Polonus pokazał jak bardzo jest niebezpieczny na swoim terenie. Piłkarze Marcina Woźniaka podejmowali czwartego w tabeli Przemysława Poznań. I poradzili sobie świetnie. Wygrali 3:1, a pierwszego gola dla gospodarzy zdobył junior z rocznika 2007, Bartosz Bachta.

Walcząca o baraże Olimpia Koło nieoczekiwanie przegrała na własnym terenie z Polaninem Strzałkowo. Nic nie zapowiadało porażki, bo już w siódmej minucie wynik otworzył Dawid Lewandowski. Ambitnie walczący Polanin rzutem na taśmę wyrównał jeszcze przed przerwą. W 72. minucie gospodarze po raz kolejny wyszli na prowadzenie. Cieszyli się z niego tylko trzy minuty. Po kolejnych dwóch nie wiedzieli co się dzieje. Dwie bramki Sebastania Kułagi zmieniły wszystko. W dodatku zapewniły gościom zwycięstwo i o barażach w tym sezonie Olimpia może już chyba zapomnieć. W czwartek piłkarze Łukasza Kujawy grają zaległy mecz z Górnikiem Konin i w przypadku przegranej marzenia o awansie trzeba będzie odłożyć na kolejny sezon.

Wspomniany Górnik bez większych problemów poradził siebie z Sokołem Pniewy. Dawny ekstraklasowicz obecnie walczy o utrzymanie w V lidze. W starciu z rozpędzoną maszyną Macieja Rozmarynowskiego był bez szans. Sokoła stać było tylko na honorowe trafienie. Tu trzeba zaznaczyć, że drużyna z Pniew jest do tej pory ledwie trzecią drużyną, która potrafiła pokonać Bartosza Kordylewskiego na wiosnę. I za to należy im się szacunek, tak samo jak za kolejny dobry mecz Biało-niebieskim.

Polonus Kazimierz Biskupi – Przemysław Poznań 3:1 (dla Polonusa 29' Bartosz Bachta, 50' Damian Maciejewski, 80' Piotr Gorgolewski)

Polonia Golina Orkan Chorzemin 2:3 (7' Dawid Lewandowski, 72' Olaf Ossowski – 45' Radosław Trybuła, 80', 82' Sebastian Kułaga)

Olimpia Koło – Polanin Strzałkowo 2:3 (Krzysztof Budziński, Alan Kujawa – Patryk Dominiak, Sławomir Pukacki, Jakub Gumny)

Sokół Pniewy – Górnik Konin 1:4 (dla Górnika Aleks Sieradzki, Iwo Nowierski, Rafał Steczyński, Maciej Rojewski)