Skocz do zawartości
PILNE

Uwaga! Dzisiaj i jutro bardzo silny wiatr. Możliwe utrudnienia komunikacyjne i przerwy w dostawie prądu 

LM.plSportKolejne starcie z sąsiadem w tabeli. Start ucieknie w górę klasyfikacji?

Kolejne starcie z sąsiadem w tabeli. Start ucieknie w górę klasyfikacji?

Dodano: , Żródło: LM.pl
Kolejne starcie z sąsiadem w tabeli. Start ucieknie w górę klasyfikacji?
II liga

Po dziewięć punktów na koncie mają obecnie Start Konin i SPR SLV Group Oleśnica. Oba zespoły zagrają ze sobą już w najbliższą sobotę w Koninie.

W ostatnich tygodniach Start Konin raz za razem mierzy się z bezpośrednimi rywalami o miejsca w tabeli II ligi. W najbliższą sobotę będzie podobnie, przeciwnikiem koninian będzie SPR SLV Group Oleśnica. Dziesiąta drużyna ligi ma na koncie tyle samo punktów, co Start. Po dziesiątej kolejce któryś z zespołów cieszył się więc będzie miejscem w środku tabeli, a któremuś ten środek nieco ucieknie.

Zespół z Oleśnicy w tym sezonie wygrał tylko dwa razy – z Liderem Swarzędz i Gwardią II Opole. Siłą SPR SLV Group jest gra w obronie, 236 straconych bramek to drugi najlepszy wynik w lidze. Niestety dla kibiców z Oleśnicy piłkarze ręczni z Dolnego Śląska nie dokładają do tego dobrej postawy w ofensywie. 211 zanotowanych bramek to znów najgorszy rezultat w całej II lidze. Nawet outsider ze Swarzędza trafia częściej.

Startowi nie pozostaje więc nic innego, jak forsować ten defensywny mur rywali i walczyć o kolejne trzy punkty. Do końca pierwszej rundy pozostały już tylko dwa spotkania. Na zakończenie zespół Dariusza Pietrzyka zagra z Gwardią II Opole, z którą też ma szansę na zdobycz punktową. Sześć punktów w dwóch meczach? Ten optymistyczny scenariusz mógłby naprawdę wywindować koninian w górę.

Spotkanie pomiędzy Startem Konin a SPR SLV Group Oleśnica rozpocznie się w sobotę 4 grudnia o godz. 17.00 w hali sportowej przy ul. Popiełuszki 2a w Koninie.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole