LM.plSportKoninianin mistrzem świata! Fantastyczny występ Przemysława Gaja!

Koninianin mistrzem świata! Fantastyczny występ Przemysława Gaja!

Duathlon

Gdyby mi ktoś kiedyś powiedział, że stanę na najwyższym stopniu podium mistrzostw świata to ciężko by mi było w to uwierzyć – mówi Przemysław Gaj. A jednak stało się. Koninianin zdobył złoty medal, rywalizując w rumuńskim Targu Mures.

Na Mistrzostwa Świata w Duathlonie Przemysław Gaj pojechał dzięki wywalczonemu wcześniej wicemistrzostwu Polski. Zawody rozgrywane były w Targu Mures w Rumunii. Koninianin spisał się tam wyśmienicie.

Przemysław Gaj startował na dystansie standard (dziesięć kilometrów biegu, 40 km jazdy na rowerze i pięć kilometrów biegu). Pierwszą część trasy pokonał w czasie 33 min. 45 sek. i był liderem klasyfikacji swojej grupy wiekowej. Dystans kolarski zajął mu 59 min. 29 sek., a ostatnią część zmagań pokonał w czasie 18 min. 20 sek. Łącznie całą trasę przebył w czasie 1:53:39, zwyciężając w kategorii wiekowej 20 – 24 lata. Złoty medal wywalczył pokonując drugiego na mecie Brytyjczyka Joshuę Thomasa o zaledwie 21 sekund!

Gdyby mi ktoś kiedyś powiedział, że stanę na najwyższym stopniu podium mistrzostw świata to ciężko by mi było w to uwierzyć, a dzisiaj właśnie to się stało – mówi zawodnik Tritona Konin. – Przede wszystkim dziękuję Mateusz Kaźmierczak za te wszystkie treningi i wiarę we mnie oraz wszystkim, którzy widzą ile radości daje mi ten sport.