LM.plSportMamy piłkarki pokazały moc! Zagrały pierwszy mecz w Koninie

Mamy piłkarki pokazały moc! Zagrały pierwszy mecz w Koninie

Mamy piłkarki

W swoim pierwszym meczu na swoim terenie panie z UKS 7 Lejdis Konin pokazały kawał dobrego futbolu, którego pozazdrościć może nawet Medyk. Niestety przegrały ze znacznie bardziej doświadczonym zespołem z Nekli 1:3.

W sobotnie popołudnie piłkarki UKS7 Lejdis Konin zmierzyły się w trudnym meczu, który zakończył się porażką 1:3. Mimo walki do ostatniej minuty, przeciwniczki okazały się bardziej skuteczne na boisku.

Spotkanie rozpoczęło się dynamicznie, z obydwoma drużynami starającymi się przejąć kontrolę nad grą. Niestety, pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem gości. Lejdis próbowały szybko odpowiedzieć, jednak ich ataki były skutecznie odpierane przez solidną obronę rywalek.

Co prawda gola zdobyła Aleksandra Lamentowicz, ale uczyniła to w sposób nielegalny. Uderzyła bezpośrednio z outu, a po drodze żadna z jej koleżanek nie dotknęła piłki. No ale czy ktoś odbierze tę bezcenną chwilę radości?

Potem KS Nekla zdobył jeszcze dwa gole. Mimo trudnej sytuacji, piłkarki z UKS 7 Lejdis Konin nie straciły ducha walki. W 57. minucie Paulina Tylak zdobyła honorową bramkę dla swojej drużyny, ładnym strzałem pokonując bramkarkę przeciwniczek. Była to chwila radości dla konińskich kibiców, którzy licznie zgromadzili się na trybunach.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:3 na niekorzyść UKS 7 Lejdis Konin. Pomimo porażki trener Damian Tylak podziękował za grę obu drużynom i pogratulował postawy na boisku swoim zawodniczkom. KS Nekla trenuje ze sobą już od dłuższego czasu i było to widać. Pozostaje zatem niecierpliwie czekać na kolejny domowy mecz „mam piłkarek”. Może wtedy uda się wygrać?

UKS 7 Lejdis Konin – KS Nekla 1:3 (dla UKS 7 Lejdis Paulina Tylak)

UKS: Daria Wyglądalska, Emilia Krawczyńska – Natalia Nowak, Justyna Żmuda, Natalia Kowalska, Małgorzata Steczek, Andżelika Bondarenko, Paulina Tylak, Kamila Olejniczak, Agnieszka Góralska, Alina Łęt, Klaudia Kotlewska, Ewa Tomaszewska, Aleksandra Lamentowicz, Katarzyna Mendel, trener Damian Tylak

Grano dwa razy po 35 minut z krótką przerwą. Zmiany były lotne, jak w futsalu.

Przeczytaj również:Koniec biletów na Medyka