Skocz do zawartości
LM.plSportKrzysztof Gadomski. „Wierzę, że Górnik wróci na właściwe miejsce”

Krzysztof Gadomski. „Wierzę, że Górnik wróci na właściwe miejsce”

Dodano:
Krzysztof Gadomski. „Wierzę, że Górnik wróci na właściwe miejsce”
Wywiad

W najbliższym sezonie Górnik Konin będzie występował pod wodzą nowego trenera, Krzysztofa Gadomskiego. O tym jak do tego doszło przeczytacie w poniższej rozmowie.

W jakich okolicznościach zaproponowano ci posadę trenera pierwszej drużyny?

Telefon od prezesa Górnika zadzwonił, gdy akurat byłem na wakacjach z rodziną.

Mocno byłeś zaskoczony?

Rozmowa z prezesem trwała dokładnie 22 minuty. W czasie tej rozmowy omawialiśmy głównie obecną sytuację w klubie. Gdy padła propozycja współpracy byłem troszkę zaskoczony, ale stwierdziłem, że znam możliwości i potencjał zawodników, którzy u nas są, szczególnie tych młodych. Wierzę w nich, więc po analizie za i przeciw, moja odpowiedź brzmiała: „tak”.

Jaki styl preferujesz? Czy zawsze będziecie grali swoje? Czy taktyka i skład będą ustalane pod konkretnego rywala?

Na początku musimy stworzyć zespół, który potrafi ze sobą współpracować i zgrać się na boisku, aby podczas ligowych zmagań pokazać się z jak najlepszej strony. Podczas treningów chcemy również razem wypracować swój ofensywny styl gry, który będzie wyzwaniem dla przeciwników. W czasie meczów chcemy grać to, co sobie założymy podczas treningów i skupić się na własnej grze. Przed każdym meczem dokonamy również dokładnej analizy przeciwnika, aby znaleźć jego słabe strony i wykorzystać je na boisku. Gdyby podczas meczu, pojawiły się jakieś nieprzewidziane przeszkody, będziemy na bieżąco odpowiednio reagować i modyfikować taktykę oraz ustawienie.

W związku z tym, że z małymi przerwami pracujesz w klubie już od kilku lat posiadana wiedza może pomóc? Czy to niekoniecznie jest atut?

Zdecydowanie może pomóc. Znam naszych wychowanków, zarówno tych z rocznika 2005, którego sam trenowałem przez wiele lat, jak i innych. Chciałbym zapewnić im możliwie jak najlepsze warunki do dalszego rozwoju, tak aby wydobyć z nich potencjał, którym dysponują. Pamiętajmy, że piłkarze z roczników 2004 i 2005 każdego roku wygrywali swoje ligi wojewódzkie oraz regularnie grali w barażach o Centralną Ligę Juniorów. W zeszłym sezonie, część z nich występowała także w seniorach w IV lidze. To są dobrzy kandydaci na piłkarzy.

Jaki cel przed drużyną postawił zarząd jeżeli chodzi o nowy sezon?

Drużyna jest na etapie budowy i więcej będzie można powiedzieć za około trzy tygodnie. Ostateczny cel określimy wspólnie tuż przed pierwszym meczem ligowym.

Jak na fakt objęcia drużyny seniorów zareagowała twoja żona, najbliższa rodzina?

Moja rodzina jest dla mnie bardzo ważna. Wspiera mnie w moich działaniach i podjętych decyzjach. Wszyscy mamy nadzieję, że uda mi się poprowadzić ten zespół tak, aby dać radość wszystkim kibicom. Wśród nich są członkowie mojej rodziny, znajomi i przyjaciele, a także rodziny i przyjaciele wszystkich zawodników. Wszyscy chcielibyśmy, aby Górnik Konin wrócił na właściwe dla siebie miejsce w regionie.

To miejsce na nieco większej piłkarskiej scenie od lat mają dwie wielkie drużyny. Z wiadomych powodów nie mogę nie zapytać. Mes que un club o Hala Madrid?

Od najmłodszych moich lat – zawsze Real Madryt.

Jak kibic Królewskich zareagował na wiadomość, że Robert Lewandowski zasilił największego rywala Los Blancos?

Jestem bardzo dumny z faktu, że Polak będzie grał w tak wielkim klubie, jakim jest FC Barcelona. Robert jest sportową wizytówką naszego kraju na całym świecie i należy się z tego cieszyć. Mam nadzieję, że Robert przetrze szlaki i do ligi hiszpańskiej trafi więcej naszych rodaków. Może któryś z naszych wychowanków pójdzie w jego ślady? Może Marcin Kamiński lub Krystian Bielik, a może któryś z obecnych zawodników Górnika Konin?

Jeżeli chodzi o sport żyjemy w pięknych czasach.

Zdecydowanie tak. Chciałbym, aby czasy pełne sukcesów nadeszły także dla Górnika. Mocno w to wierzę.

Czytaj więcej na temat:Krzysztof Gadomski, Górnik Konin, wywiad
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole