LM.plSportMateusz Goiński wicemistrzem Polski w boksie. Po raz piąty w swojej karierze

Mateusz Goiński wicemistrzem Polski w boksie. Po raz piąty w swojej karierze

Boks

Jeszcze nie teraz. Mateusz Goiński, pięściarz Zagłębia Konin, nie został mistrzem Polski seniorów. W finale kat. 75 kg uległ Bartoszowi Gołębiewskiemu (RUSHH Kielce).

Od 2016 roku Mateusz Goiński z Zagłębia Konin staje na podium Mistrzostw Polski Seniorów w Boksie. Do tej pory czterokrotnie zdobywał srebrne medale, a raz – medal brązowy. Nigdy jeszcze nie sięgnął po złoto. W piątek, w swoim piątym finale z rzędu, po raz kolejny stanął przed szansą na tytuł mistrzowski.

W finale kat. 75 kg koninianin mierzył się z Bartoszem Gołębiewskim – tym samym, któremu ulegał w 2018 i 2020 roku. Tym razem pięściarz Zagłębia bardzo dobrze rozpoczął pojedynek, wygrywając zdaniem sędziów pierwszą rundę. W drugiej odsłonie przewagę zdobył zawodnik RUSHH Kielce. Obaj pięściarze zderzyli się głowami, ale to Goiński wyszedł z tego przypadkowego starcia z większymi obrażeniami: zakrwawionym łukiem brwiowym.

Decydująca była trzecia runda, ale tu celniejsze ciosy wyprowadzał Gołębiewski. Pojedynek rozstrzygnęli sędziowie, przyznając zwycięstwo pięściarzowi RUSHH Kielce. Dla Goińskiego oznacza to piąte w sportowej karierze wicemistrzostwo Polski.