LM.plSportMedyk będzie szukał psychologa sportu. „Problemem jest przygotowanie mentalne”

Medyk będzie szukał psychologa sportu. „Problemem jest przygotowanie mentalne”

Opinie po meczu

Okazałe zwycięstwo przed dwoma ważnymi spotkaniami odniósł Medyk POLOmarket Konin. Trener Roman Jaszczak przyznał jednak, że w pierwszej połowie lepiej prezentował się Rekord Bielsko-Biała.

Spotkanie Medyka POLOmarket z beniaminkiem Ekstraligi lepiej zaczęło się dla Rekordu. – Pierwsza połowa, przy lepszej naszej skuteczności mogła ten mecz ustawić inaczej. Mieliśmy swój plan, który zespół bardzo dobrze realizował w pierwszej połowie. Trzy, cztery sytuacje sam na sam, nie strzelamy żadnej. Gdy z takim zespołem, jak Medyk, takich sytuacji się nie strzela to meczu wygrać nie można – mówił trener bielszczanek Marcin Trzebuniak.

Podobnie sytuację oceniał trener Roman Jaszczak: – Było nam bardzo trudno wejść w mecz. Tylko Oliwii Szymczak zawdzięczamy to, że w piętnastej minucie nie przegrywaliśmy już 0:3. Pomału Medyk przejmował kontrolę nad meczem. Strzelona bramka na 1:0 uspokoiła mecz.

Po zmianie stron medyczki dołożyły jeszcze trzy bramki. – W drugiej połowie dziewczyny grały znacznie składniej, sytuacji bramkowych było dużo więcej. Szkoda tylko straconej bramki przez Oliwię. To jest bardzo młoda bramkarka, potrafi wspaniale bronić, w końcówce przydarzył jej się jednak błąd. Takie błędy takim młodym bramkarkom się przytrafiają.

Zadowolony pomimo porażki był Marcin Trzebuniak. – W drugiej połowie szybko stracona druga bramka po wcześniejszej kontrowersji – spalonego moim zdaniem nie było. Chciałem pogratulować takiego meczu swojemu zespołowi. Możemy wyjechać stąd z podniesioną głową.

Teraz przed medyczkami dwa trudne, ale kluczowe mecze: z Czarnymi Sosnowiec i Górnikiem Łęczna. – Do każdego meczu przygotowujemy się inaczej. Teraz też będziemy przygotowywać się inaczej. A jak, to już nasza słodka tajemnica – zapowiada trener Roman Jaszczak. – W przypadku Ekstraligi kobiet nie można sobie nic założyć. Każdy trener ma jeden cel – wygrać mecz. Na pewno pojedziemy do Sosnowca wygrać mecz. W ostatnim meczu graliśmy niskim pressingiem, zrobiliśmy trzy kontry, wygraliśmy 3:1. Zobaczymy, może zagramy inaczej. Będziemy obserwować, co się będzie działo w drużynie Czarnych, zanalizujemy mecz UKS SMS – Czarni.

Szkoleniowiec Medyka POLOmarket Konin zapowiedział również wzmocnienie sztabu szkoleniowego. – Największym problemem jest przygotowanie mentalne. W grudniu daję sobie czas, by poszukać psychologa, którego uda się gdzieś blisko namówić, by zajął się psychologią sportu. Może ktoś się zdecyduje. One same siebie nie potrafią zrozumieć, postaramy się, by ktoś im w tym pomógł. Zdaję sobie sprawę, że nawet jeżeli taką osobę znajdziemy, to efekt nie przyjdzie za miesiąc, czy dwa. Ale jeszcze nie wybieram się do góry, może jeszcze ze dwa, trzy lata popracuję i praca psychologa przyniesie pożądany efekt.