LM.plSportMedyk Konin przegrał z liderem. Debiut Moniki Poniedziałek

Medyk Konin przegrał z liderem. Debiut Moniki Poniedziałek

Ekstraliga

W starciu z GKS Katowice piłkarki Romana Jaszczaka faworytkami nie były i potwierdziło się to na boisku. Lider wygrał 2:1.

Ku zaskoczeniu wszystkich to jednak goście w 22. minucie wyszli na prowadzenie po golu Karliny Miksone. Po dośrodkowaniu Anastasiji Rocane z rzutu rożnego zeszła na bliższy słupek i strzałem głową nie dała szans Weronice Klimek. Tyle, że to powinno być trafienie na 2:0 dla przyjezdnych, bo dwie minuty wcześniej ta sama zawodniczka z pięciu metrów nie potrafiła skierować piłki do siatki.

Jak to bywa w takich przypadkach GKS doprowadził do wyrównania. I to bardzo szybko. W 26. minucie Klaudia Maciążka wywalczyła rzut karny, po tym jak faulowała ją Sashana Campbell. Do piłki podeszła Marlena Hajduk i mocnym strzałem „pod ladę” nie dała szans Oliwii Szymczak.

Remis nie utrzymał się zbyt długo. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy Klaudia Maciążka wymanewrowała lewą defensorkę z Konina, a Amelia Binkowska uprzedziła Oliwię Szymczak i z bliska ustaliła wynik meczu na 2:1. W 85. minucie debiut w seniorskiej drużynie zaliczyła Monika Monika Poniedziałek, która zmieniła występującą po raz drugi, a pierwszy w wyjściowym składzie Monikę Miejrzejewską.

Z powodu trudnych warunków atmosferycznych dwa spotkania nie zostały rozegrane i koninianki kończą jesień na siódmym miejscu.

GKS Katowice – Medyk POLOmarket Konin 2:1 (26' Marlena Hajduk, 40' Amelia Bińkowska – 22' Karlina Miksone)

Medyk Konin: Oliwia Szymczak – Anastasija Rocane, Sashana Campbell, Patrycja Ziemba, Natalia Pakulska, Oliwia Jaśniak (79' Zuzanna Kogutek), Julia Chudy (79' Patrycja Sikora), Monika Mierzejewska (85' Monika Poniedziałek), Karlina Miksone, Nikoleta Pitsiou, Anna Gawrońska