Skocz do zawartości
LM.plSportMedyk Konin przegrał z liderem. Debiut Moniki Poniedziałek

Medyk Konin przegrał z liderem. Debiut Moniki Poniedziałek

Dodano:
Medyk Konin przegrał z liderem. Debiut Moniki Poniedziałek
Ekstraliga

W starciu z GKS Katowice piłkarki Romana Jaszczaka faworytkami nie były i potwierdziło się to na boisku. Lider wygrał 2:1.

Ku zaskoczeniu wszystkich to jednak goście w 22. minucie wyszli na prowadzenie po golu Karliny Miksone. Po dośrodkowaniu Anastasiji Rocane z rzutu rożnego zeszła na bliższy słupek i strzałem głową nie dała szans Weronice Klimek. Tyle, że to powinno być trafienie na 2:0 dla przyjezdnych, bo dwie minuty wcześniej ta sama zawodniczka z pięciu metrów nie potrafiła skierować piłki do siatki.

Jak to bywa w takich przypadkach GKS doprowadził do wyrównania. I to bardzo szybko. W 26. minucie Klaudia Maciążka wywalczyła rzut karny, po tym jak faulowała ją Sashana Campbell. Do piłki podeszła Marlena Hajduk i mocnym strzałem „pod ladę” nie dała szans Oliwii Szymczak.

Remis nie utrzymał się zbyt długo. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy Klaudia Maciążka wymanewrowała lewą defensorkę z Konina, a Amelia Binkowska uprzedziła Oliwię Szymczak i z bliska ustaliła wynik meczu na 2:1. W 85. minucie debiut w seniorskiej drużynie zaliczyła Monika Monika Poniedziałek, która zmieniła występującą po raz drugi, a pierwszy w wyjściowym składzie Monikę Miejrzejewską.

Z powodu trudnych warunków atmosferycznych dwa spotkania nie zostały rozegrane i koninianki kończą jesień na siódmym miejscu.

GKS Katowice – Medyk POLOmarket Konin 2:1 (26' Marlena Hajduk, 40' Amelia Bińkowska – 22' Karlina Miksone)

Medyk Konin: Oliwia Szymczak – Anastasija Rocane, Sashana Campbell, Patrycja Ziemba, Natalia Pakulska, Oliwia Jaśniak (79' Zuzanna Kogutek), Julia Chudy (79' Patrycja Sikora), Monika Mierzejewska (85' Monika Poniedziałek), Karlina Miksone, Nikoleta Pitsiou, Anna Gawrońska

Foto Medyk Konin

Czytaj więcej na temat:Medyk Konin, Ekstraliga
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole