Wybory 2024: WIECZÓR WYBORCZY KONIN 2024 - II TURA - NIEDZIELA 20:55

LM.plSportMedyk POLOmarket to już zespół środka tabeli. Bolesna porażka w Krakowie

Medyk POLOmarket to już zespół środka tabeli. Bolesna porażka w Krakowie

Ekstraliga

Piątą porażkę w tym sezonie zanotował Medyk POLOmarket Konin. W wyjazdowym spotkaniu w Krakowie drużyna Romana Jaszczaka uległa AZS UJ Kraków 0:2.

Na zakończenie rundy jesiennej medyczki jechały na niewygodny teren do Krakowa. Tamtejszy AZS UJ to w tym sezonie pogromca drużyn z czołówki Ekstraligi. Krakowianki miały przed sobotą na rozkładzie Górnika Łęczna i UKS SMS Łódź, zremisowały również z Czarnymi Sosnowiec. Do kompletu brakowało Medyka POLOmarket Konin.

Spotkanie lepiej zaczęły medyczki, w szóstej minucie po rzucie rożnym groźnie uderzała Karlīna Miksone, ale piłkę na linii bramkowej zatrzymała Aleksandra Nieciąg. Była to jedna z nielicznych udanych ofensywnych akcji Medyka POLOmarket Konin. Przez większość pozostałego czasu gry koninianki potrafiły jedynie grać długą piłkę na Annę Gawrońską i czekać aż osamotniona napastniczka z Konina straci piłkę w starciach z defensorkami AZS UJ. W jednej z nielicznych takich akcji, w 36. minucie, do odbitej od bramkarki piłki dopadła jeszcze Klaudia Fabová, ale piłkę po jej strzale pewnie złapała Karolina Klabis.

Krakowianki zaś konsekwentnie realizowały swój plan polegający na szukaniu swojej szansy po dośrodkowaniach. I to przyniosło skutek. W 20. minucie piłka dotarła w pole karne do niekrytej Nieciąg, a ta w sytuacji sam na sam nie dała żadnych szans Oliwii Szymczak. Już chwilę później Nieciąg mogła podwyższyć po kolejnym dośrodkowaniu, tym razem jednak piłkę zdołała sparować Szymczak.

Po zmianie stron gra Medyka POLOmarket Konin wyglądała jeszcze gorzej. W ofensywie medyczki nie stworzyły sobie praktycznie żadnej groźnej sytuacji, a to przecież one powinny szukać wyrównania. AZS UJ zaś takich okazji miał kilka. Najpierw do dośrodkowanej piłki nie zdołała dojść Bartosiewicz, później z dystansu minimalnie pomyliła się Daleszczyk, a w końcu Gec w fantastyczny sposób ograła w narożniki trzy rywalki i tylko niecelny strzał głową w wykonaniu Wróbel nie pozwolił krakowiankom podwyższyć prowadzenia.

To stało się dopiero w 86. minucie. Katarzyna Daleszczyk minęła przed polem karnym Alicię Tamburro i w sytuacji sam na sam trafiła na 2:0. AZS UJ wygrał spotkanie pewnie i zasłużenie.

Była to piąta porażka Medyka POLOmarket Konin w tym sezonie. Medyczki już po pierwszej rundzie mogą żegnać się z marzeniami o medalu mistrzostw Polski – dość powiedzieć, że już teraz do podium tracą pięć punktów, a trzeci w tym momencie w tabeli Czarni Sosnowiec mają do rozegrania aż dwa zaległe mecze. Drużyna Romana Jaszczaka kończy jesień na szóstym miejscu w klasyfikacji. Za tydzień ostatnie starcie w tym roku – Medyk POLOmarket Konin zagra w 1/16 finału Pucharu Polski, mierząc się na wyjeździe z Górnikiem II Łęczna.

AZS UJ Kraków – Medyk POLOmarket Konin 2:0 (20' Aleksandra Nieciąg, 86' Katarzyna Daleszczyk)

Medyk POLOmarket Konin: Oliwia Szymczak – Natalia Chudzik, Sandra Sałata, Anastasija Ročāne, Julia Chudy (46' Alicia Tamburro), Karlīna Miksone, Heather Seybert, Androniki Michalopoulou, Klaudia Fabová, Stephanie Zuniga-Herrera (85' Dominika Koleničková), Anna Gawrońska.