LM.plSportMedyk wraca do gry po reprezentacyjnej przerwie. Do Konina przyjedzie beniaminek

Ekstraliga

Po dwóch tygodniach przerwy wznawiamy rozgrywki Ekstraligi. W pierwszym meczu po zgrupowaniach kadr narodowych do Konina przyjedzie beniaminek Rekord Bielsko-Biała.

Reprezentacyjna przerwa wypadła w dobrym dla Medyka POLOmarket momencie. Zespół Romana Jaszczaka doznał dwóch porażek z rzędu i spadł z ligowego podium. O ile w meczu z UKS SMS Łódź koninianki zaprezentowały się bardzo dobrze, o tyle w starciu ze Sportisem KKP Bydgoszcz zawiodły. Przerwa od ligowych rozgrywek była dobrą okazją na otrząśnięcie się po tych porażkach, zebranie sił i powrót do formy.

Czy koniniankom ta sztuka się udała przekonamy się w sobotę. Medyczki w sobotę podejmą beniaminka Ekstraligi Rekord Bielsko-Biała. Wicemistrz I ligi z zeszłego sezonu wejście na najwyższy szczebel rozgrywek miał raczej ciężkie. W pięciu meczach zanotował tylko jedno zwycięstwo, pokonując na wyjeździe tegorocznego outsidera Olimpię Szczecin. Jak przekonywał jednak przed sezonem trener Marcin Trzebuniak, Rekord w Ekstralidze chce nie tylko się utrzymać. – Co możemy wnieść do Ekstraligi? Kulturę gry. W polskiej kobiecej piłce jest ona rzadka, co mnie martwi. Chcemy przede wszystkim ładnie grać w piłkę i tego uczyć młode dziewczyny – deklarował na łamach Skarbu Kibica Łączy Nas Piłka.

Latem Rekord nie poczynił dużych ruchów kadrowych. Wzmocnił przede wszystkim defensywę. Z Górnika Łęczna przyszła Patrycja Rżany, a ze Śląska Wrocław Izabela Tracz. Nie przekłada się to jeszcze na postawę zespołu, Rekord traci sporo goli. Jeszcze nie było spotkania, by rywale nie strzelili beniaminkowi mniej, niż dwóch bramek w spotkaniu.

Starcie Rekordu z Medykiem POLOmarket będzie pierwszym meczem obu zespołów w Ekstralidze i w ogóle w jakichkolwiek rozgrywkach. Zespół z Bielska-Białej miał natomiast okazję mierzyć się już z rezerwami konińskiego zespołu w ramach Pucharu Polski. W marcu tego roku Rekord zwyciężył 1:0 po golu Magdaleny Knysak, a tamto spotkanie pamięta (spośród zawodniczek, które mogą zagrać w sobotę) Julia Chudy.

Hitem szóstej kolejki Ekstraligi będzie bez wątpienia starcie UKS SMS Łódź z Czarnymi Sosnowiec. To też szansa dla Medyka POLOmarket Konin zbliżenie się do ligowej czołówki. Ciekawie zapowiadają się też mecze Śląska Wrocław z GKS Katowice i Tarnovii Tarnów z Górnikiem Łęczna. Ponadto w Szczecinie Olimpia podejmować będzie AP Lotos Gdańsk.

Spotkanie pomiędzy Medykiem POLOmarket Konin a Rekordem Bielsko-Biała rozpocznie się w sobotę 25 września o godz. 12.00 na Stadionie im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego przy ul. Podwale 1 w Koninie.