LM.plSportMustang Konin z Pucharem Polski! Cztery wygrane w Suchedniowie

Mustang Konin z Pucharem Polski! Cztery wygrane w Suchedniowie

Koszykówka na wózkach

Pełna dominacja i ostateczne zwycięstwo. Mustang Konin okazał się niepokonany i w pięknym stylu sięgnął po Puchar Polski w Koszykówce na Wózkach.

W miniony weekend w Suchedniowie koszykarze na wózkach Mustanga Konin toczyli rywalizację o Puchar Polski. W zawodach wystartowało pięć zespołów. Najlepsi okazali się właśnie koninianie, zwyciężając we wszystkich czterech spotkaniach.

Pierwszego dnia Mustang pokonał jednego z najgroźniejszych rywali, ubiegłorocznego triumfatora, Pactum Scyzory Kielce 77:47. Następnie koninianie mierzyli się z For Heroes Kraków i wygrali to spotkanie 63:41. Niedzielę zawodnicy z Konina rozpoczęli od zwycięstwa 89:57 nad IKS GTM Konstancin, a zmagania zakończyli wygraną 74:55 z Górnikiem Toyotą Wałbrzych.

Dzięki czterem zwycięstwom Mustang sięgnął po Puchar Polski. Trofeum wróciło do Konina po roku przerwy. Przerwa czeka teraz również koninian, którzy do sportowej rywalizacji powrócą w połowie stycznia. W ramach czwartej kolejki I ligi zagrają na wyjeździe z Pactum Scyzory Kielce.

Pactum Scyzory Kielce – Mustang Konin 47:77 (15:16, 7:26, 16:15, 9:20)

Mustang Konin – For Heroes Kraków 63:41 (22:8, 16:12, 11:9, 14:12)

Mustang Konin – IKS GTM Konstancin 89:57 (24:21, 25:10, 19:12, 21:14)

Górnik Toyota Wałbrzych – Mustang Konin 55:74 (19:16, 8:26, 14:18, 14:14)