Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plSport(Nie)sportowe emocje na Podwalu. Ważna wygrana Medyka Konin

(Nie)sportowe emocje na Podwalu. Ważna wygrana Medyka Konin

Dodano:
(Nie)sportowe emocje na Podwalu. Ważna wygrana Medyka Konin
Ekstraliga

Poprzednie spotkanie obu drużyn na Podwalu po golu Karoliny Majdy zakończyło się sensacyjną wygraną bydgoszczanek. Dzisiaj już wiktoria gości taką sensacją by nie była. Sportis walczy o utrzymanie, a Medyk być może także do końca będzie walczył o pozostanie w elicie.

Zgodnie z przewidywaniami mecz zespołów znajdujących się w dolnej części tabeli nie przyniósł wielkich emocji. Pierwsza połowa obfitowała w niedokładne zagrania, niepotrzebne faule, proste straty i naiwne próby stworzenia sytuacji strzeleckich.

Medyczki prowadzenie objęły w 65. minucie. Natalia Pakulska przerzuciła piłkę z jednej strony pola karnego na drugą. Tam dopadła do niej Patrycja Ziemba i strzałem po długim słupku nie dała szans bramkarce Sportisu. I tego właśnie było trzeba, bo gra obu ekip zrobiła się nieco żywsza. Nie przełożyło się to jednak na sytuacje bramkowe.

Zanosiło się na jednobramkową wygraną konininanek. W 90. minucie lewą stroną pognała Patrycja Ziemba, wyłożyła piłkę Annie Gawrońskiej, a ta z siedmiu metrów przez nikogo nie pilnowana nie dała szans Monice Walaszek. Więcej goli już nie padło, a w doliczonym czasie za protesty z ławki trenerskiej został usunięty (po drugiej żółtej kartka) Roman Jaszczak. Jakby tego było mało po końcowym gwizdku doszło do awantury pomiędzy sztabami szkoleniowymi obu drużyn. Czerwonymi kartonikami zostali ukarani trener bramkarek Medyka Kamil Lewandowski i szkoleniowiec Sportisu Maciej Gościniak.

Wygrana (pierwsza od siedemnastego września) pozwoliła koniniankom nieco oddalić się od strefy spadkowej. Kolejnym rywalem na wyjeździe będzie najsłabszy zespół ligi, Sportowa Czwórka Radom.

Medyk POLOmarket Konin – Sportis KKP Bydgoszcz 2:0 (65' Patrycja Ziemba, 90' Anna Gawrońska)

Medyk Konin: Oliwia Szymczak – Patrycja Ziemba, Anna Gawrońska, Natalia Pakulska (83′ Liwia Lizik), Sashana Campbell, Olwia Jaśniak, Venessa Mazur (76′ Patrycja Sikora), Anastasija Rocane, Maria Maras, Grigoria Poliou (62′ Monika Mierzejewska), Nikoleta Pitsiou

Foto Medyk Konin

Czytaj więcej na temat:Medyk Konin, ekstraliga
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole