Skocz do zawartości
Ukraina

Pomoc dla Ukrainy. Jak się odnaleźć? Informacje, ogłoszenia, inicjatywy | Це війна! Втеча Дарини з Одеси

LM.plSportNiemiec o latynoskich korzeniach powstrzyma Goińskiego? Gala w sobotę

Niemiec o latynoskich korzeniach powstrzyma Goińskiego? Gala w sobotę

Dodano: , Żródło: LM.pl
Niemiec o latynoskich korzeniach powstrzyma Goińskiego? Gala w sobotę
Boks

Silvio Schirle, Niemiec o kubańskich korzeniach, będzie rywalem Mateusza Goińskiego podczas sobotniej gali boksu Suzuki Boxing Night 11. Transmisję z pojedynku będzie można oglądać w TVP Sport.

Polscy pięściarze po raz kolejny wystąpią na gali Suzuki Boxing Night. Wśród nich – zawodnik Zagłębia Konin Mateusz Goiński. Koninianin w kat. 80 kg zmierzy się z Niemcem Silvio Schirle.

25-latek reprezentuje naszych zachodnich sąsiadów, choć ma korzenie kubańskie – jego ojciec pochodził właśnie z tego kraju. Boksował już od najmłodszych lat, a jako junior został mistrzem Niemiec. Będąc starszym już zawodnikiem walczył o wyjazd na Igrzyska Olimpijskie. Wystąpił nawet w Europejskim Turnieju Kwalifikacyjnym, ale odpadł w 1/8 finału.

Choć jest Niemcem, latynoska krew przekłada się na jego styl. – Nieważne, jak ważny jest turniej lub walka: chcę tam wejść z uśmiechem, a wtedy wyjdę z uśmiechem – mówi. Jego ulubionym pięściarzem jest Sugar Ray Leonard. Podobnie, jak Goiński, w ciągu swojej kariery próbował już sił w kat. 75 kg, ale na gali w Polsce powalczy w cięższej wadze.

Dla Goińskiego występ na gali w Chęcinach będzie bardzo ważny. Po raz pierwszy polską kadrę poprowadzi bowiem nowy trener – Wojciech Bartnik. Dla koninianina będzie to okazja do zaprezentowana swoich umiejętności i wywalczenia miejsca w reprezentacji u nowego szkoleniowca.

Łącznie podczas gali Suzuki Boxing Night XI dojdzie do dwunastu walk (w tym dziesięć seniorskich). Początek w sobotę 29 stycznia o godz. 20.00, transmisję oglądać będzie można w TVP Sport.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole