LM.plSportNiesamowita pogoń Wilków, wyrównali w ostatniej akcji meczu!

Niesamowita pogoń Wilków, wyrównali w ostatniej akcji meczu!

IV liga

Ósma kolejka IV ligi w końcu przyniosła przełamanie Wilkom Wilczyn! I to w jakim stylu – bramkę na 3:3 wilczynianie strzelili w ostatniej akcji meczu!

Drużyna Michała Grzywacza w sobotę mierzyła się z solidną drużyną ze środka tabeli. Spotkanie zaczęło się tak, jak większość ostatnich meczów Wilków. Rywale wyszli na prowadzenie, a potem tylko je podwyższali. W ciągu pierwszych 42 minut wilczynianie stracili aż trzy gole. Dwukrotnie do siatki trafił Maciej Sanocki, a raz Jakub Borowiak.

Tym razem jednak, przegrywając już trzema bramkami, Wilki zaczęły pogoń. W 52. minucie pierwszą bramkę dla gospodarzy strzelił Jacek Brezyna. W 78. minucie na 2:3 gola zanotował Mikołaj Ruta. Kolejne minuty mijały, a wynik utrzymywał się wciąż korzystny dla Obry 1912 Kościan. W końcu, w ostatniej akcji spotkania, wyrównującego gola zdobył Dawid Szefler. Chwilę później sędzia zakończył mecz, Wilki zremisowały 3:3.

Zdobyty punkt był pierwszym od końca lipca, kiedy to zespół Michała Grzywacza pokonał na wyjeździe SKP Słupca. Wilczynianie powiększyli dorobek punktowy do czterech oczek i zajmują dziewiętnaste miejsce w tabeli. Kolejny mecz w przyszłą niedzielę, Wilki zagrają na wyjeździe z LKS Gołuchów.

Wilki Wilczyn – Obra 1912 Kościan 3:3 (2', 42' Maciej Sanocki, 28' Jakub Borowiak – 52' Jacek Brezyna, 78' Mikołaj Ruta, 90' Dawid Szefler)

Wilki Wilczyn: Jakub Jaskulski – Iwo Nowierski, Kamil Kwiatkowski (52' Marcin Balalja), Jacek Brezyna, Mikołaj Błaszczyk, Alan Głodek, Krystian Robak, Łukasz Przebieracz, Nikodem Lipiński, Dawid Szefler, Mikołaj Ruta.