Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plSportNowy trener w Medyku Konin. Cel: powrót do Ekstraligi

Nowy trener w Medyku Konin. Cel: powrót do Ekstraligi

Dodano: , Żródło: LM.pl
Nowy trener w Medyku Konin. Cel: powrót do Ekstraligi
I liga

Łukasz Wojtala został nowym trenerem Medyka Konin. W najbliższym sezonie wraz z konińskim klubem ma walczyć o powrót do Ekstraligi. – Dla każdego trenera jest to docenienie, żeby być w tym miejscu i móc tu pracować – powiedział o możliwości pracy w Koninie nowy szkoleniowiec.

33-letni Wojtala ma już na swoim koncie znaczące sukcesy. W sezonie 2019/2020 zdobył mistrzostwo I ligi i awans do Ekstraligi z ROW-em Rybnik. Rok później świętował już zdobycie mistrzostwa Polski z Czarnymi Sosnowiec. W minionym sezonie prowadził I-ligową Resovię Rzeszów, z którą wywalczył mistrzostwo I ligi i awans do Ekstraligi. Mimo tego klub z Podkarpacia ogłosił, że nie przedłuży mu umowy na przyszły sezon.

Sypuła pozostaje w sztabie

Skorzystał na tym Medyk – od 3 lipca Wojtala jest szkoleniowcem pierwszej drużyny. – Dokonał w mojej opinii rzeczy niemożliwej. Awansował z I ligi do Ekstraligi, mając drużynę całkowicie amatorską – powiedział o powodach zatrudnienia szkoleniowca prezes konińskiego klubu Roman Jaszczak.

Sam Wojtala o tym, dlaczego zdecydował się na pracę w Koninie powiedział tak: – Medyk Konin w ostatnich latach osiągał największe sukcesy w Polsce – czterokrotne mistrzostwo Polski, dziewięciokrotne wicemistrzostwo Polski, dziesięciokrotne zdobycie Pucharu Polski. Dla każdego trenera jest to docenienie, żeby być w tym miejscu i móc tu pracować.

Z rolą pierwszego szkoleniowca, po zaledwie pół roku pracy, pożegnał się Michał Sypuła. Trener pozostaje jednak w strukturach klubu – będzie pełnił rolę drugiego trenera. Asystentką szkoleniowca została Anna Gawrońska, trenerem bramkarek nadal będzie Kamil Lewandowski, kierownikiem drużyny Andrzej Grabowski, a fizjoterapeutą – Łukasz Jaszczak. Sztab poszerzył się również o trenera przygotowania siłowego Krzysztofa Paulińskiego i drugiego fizjoterapeutę Marcina Jędrzejewskiego.

Dwanaście piłkarek pożegnało się z klubem

Piłkarki są już po pierwszych treningach, a w sobotę rozegrają wewnętrzny sparing. W trakcie letnich przygotowań czekają je jeszcze mecze kontrolne z Ostrovią Ostrów Wlkp., Ślęzą Wrocław, Śląskiem Wrocław i Polonią Środa Wlkp.

Z klubem już teraz pożegnało się dwanaście piłkarek: Patrycja Ziemba, Samantha Castaneda, Viktoria Ćwik, Eva-Maria Niit, Elena Aristodimou, Samantha Savoy, Klaudia Urna, Julia Chudy, Julia Woźniak, Jelena Vujadinovic, Grigoria Pouliou i Nikoleta Pitsiou. Niewykluczone, że ta lista jeszcze się poszerzy, niektórymi młodzieżowymi zawodniczkami interesują się bowiem inne kluby. – Dopóki nie ma konkretnego pisma ze strony zawodniczek albo klubów to o rozmowach nie będziemy mówić – poinformował w sobotę Roman Jaszczak.

Wojtala na ten moment ma do dyspozycji 20 piłkarek, klub szuka wzmocnień na rynku transferowym i już teraz testuje potencjalne nowe zawodniczki. – Są to piłkarki, które już poznałem, które współpracowały ze mną w poprzednich klubach – powiedział Wojtala.

Chcą wrócić do Ekstraligi

Celem na najbliższy sezon ma być awans do Ekstraligi. Wśród największych rywali do dwóch pierwszych miejsc nowy szkoleniowiec Medyka wymienił Legię Warszawa, Lecha Poznań i Ślęzę Wrocław. – I liga o tyle jest niewygodna, że tutaj jest mnóstwo zespołów, które aspirują do tego, żeby awansować – ocenił Wojtala.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole